Jak i gdzie oglądać BlizzCon 2021 online?

Blizzard organizuje coroczny pokaz gier BlizzCon w piątek 19 lutego i sobotę 20 lutego. Spodziewaj się zapowiedzi Diablo 4, Overwatch 2, nadchodzącej zawartości World of Warcraft i nie tylko!

BlizzConline 2021 (BlizzCon)

W tym roku pokaz gier Blizzarda jest dostępny online. Po odwołaniu BlizzConu 2020 z powodu pandemii, Blizzard powraca – wcześniej niż zwykle w tym roku z BlizzCon 2021. Blizzard nazywa tegoroczne wydarzenie „BlizzConline 2021”. Spodziewajcie się aktualizacji oczekiwanych tytułów, w tym Diablo IV, Overwatch 2, World of Warcraft, Hearthstone i być może zapowiedź remastera Diablo 2.

Activision, firma macierzysta Blizzarda, ogłosiła podczas niedawnej rkonferencji wynikowej, że zarówno Diablo 4, jak i Overwatch 2 nie doczeka się premiery w 2021 roku. I choć to rozczarowuje, prawdopodobnie pojawią się wiadomości o grach, które zostaną wydane w tym roku. Prawdopodobnym kandydatem jest gra Diablo Immortal na telefony z systemem iOS i Android.

Jeśli chcesz obejrzeć konferencję, możesz to zrobić online, wybierając jeden z poniższych sposobów.

Kiedy odbędzie się BlizzCon 2021?

BlizzCon rozpocznie się zwyczajową ceremonią otwarcia o godzinie 23:00 czasu polskiego w piątek 19 lutego 2021 roku i potrwa godzinę i 10 minut. Następnie konwencja zostanie podzielona na pięć różnych transmisji, z których każda dotyczy innej gry. Pełny harmonogram znajdziesz na stronie wydarzenia. Wszystkie transmisje mają się zakończyć do 2:40 (czasu polskiego) w sobotę w nocy. Jeśli szukasz wiadomości o grach, prawdopodobnie nastąpi to pierwszego dnia.

Druga część rozpocznie się w sobotę 20 lutego o 21:00 czasu polskiego. Agenda drugiego dnia składa się z sesji pytań i odpowiedzi, prezentacji społeczności i dodatkowej rozrywki, takiej jak kampania Diablo prowadzona przez ekipę Critical Role.

Czy uczestnictwo w BlizzCon 2021 coś kosztuje?

Nie. Udział w niej jest bezpłatny, w przeciwieństwie do poprzednich wydarzeń na BlizzConie, które wymagały biletów. Jeśli chcesz jakieś gadżety, które zwykle były dostarczane wraz z biletem, możesz kupić epicki pakiet przedmiotów i gadżetów z kolekcji jubileuszowej ze sklepu Blizzarda.

Gdzie można oglądać BlizzCon online?

Blizzard organizuje konwent online na BlizzCon.com lub poprzez Battle.net, program uruchamiający gry Activision Blizzard na komputery i urządzenia mobilne. Będzie też transmitować na żywo na YouTubie lub Twitchu.

źródło: Blizzard | The Verge