TL;DR Możesz zrickrollować ludzi w 4K :)

W serwisie YouTube pojawił się słynny teledysk, służący między innymi do rickrollingu w super jakości 4K – no to do dzieła!

Rick Astley – Never Gonna Give You Up (remastered 4K 60 FPS)

Dowcip internetowy zwany rickrollingiem polega na wysłaniu linku z wideoklipem Never Gonna Give You Up Ricka Astleya innej osobie. Jednak wkręcany ma myśleć, że link ma prowadzi do do rzekomo interesującego filmiku lub strony, która ma urwać trwającą dyskusję. Użytkownnik otwierając link kierowany jest do teledysku i w ten sposób zostaje zrickrollowany (ang. You’ve been rickrolled).

Dzięki oprogramowaniu sztucznej inteligencji możesz teraz trollować znajomych teledyskiem „Never Gonna Give You Up” Ricka Astleya w wyraźnym UHD.

CNET dostrzegł wideo, które zostało przesłane przez użytkownika Revideo na YouTubie pod koniec stycznia a dopiero w tym tygodniu zostało odkryte przez internautów. Revideo powiedział, że użył Topaz Video Enhance, programu opartego na sztucznej inteligencji do skalowania wideo, aby zremasterować klip w 4K i RIFE (Flowframes) i wygładzić go do 60 klatek na sekundę. Widzieliśmy, jak inne osoby, takie jak Denis Shiryaev, używają podobnego oprogramowania do aktualizacji niemego filmu z 1896 roku i zwiedzania Tokio sprzed pierwszej wojny światowej. Biorąc wszystko pod uwagę, to zaskakujące, że tak długo zajęło komuś zastosowanie tego samego sposobu w przypadku odświeżenia Never Gonna Give You Up. W końcu to tylko jeden z ulubionych filmów w internecie.

Rick Astley uważa, że dowcip jest zabawny, choć sam fenomen jest dla niego zaskakujący. Ponadto w 2008 roku sam postanowił wyciąć ten żart podczas parady z okazji Święta Dziękczynienia organizowanej przez sieć sklepów Macy’s, na której to niespodziewanie się pojawił i odśpiewał swój przebój z playbacku.

W Prima Aprilis w 2008 roku link do teledysku był umieszczany na bardzo wielu stronach i serwisach internetowych, w telewizji i na samym TouTubie. Dowcip stał się bardzo popularny wśród internautów. Na przykład jeden z odcinków xkcd przedstawia „zrickrollowanie” samego Ricka Astleya, co nazwane jest „wielkim momentem w trollingu”. Stara wersja teledysku sprzed 11 lat ma ponad 871 mln wyświetleń i ciągle przybywa :)

Teraz możesz rickrollować znajomych używając linku do zremasterowanego teledysku RickaAstleya w jakości 4K (60 klatek na sekundę). Wideo zostało zamieszczone 31 stycznia 2021 roku na YouTubie i na razie ma tylko niecałe 200 tys. odtworzeń.

Czy nowa wersja w 4K zostanie użyta przez internautów do rickrollowania?

źródło: Wikipedia | The Verge | CNET