Apple TV+ jest teraz dostępne na Google TV

Serwis Apple TV+ jest od teraz dostępny także na urządzeniach działających pod Google TV, w tym Chromecastach i nowych telewizorach TCL i Sony.

Apple TV+ na urządzeniach z systemem Google TV

Firmy Google i Apple dotrzymują obietnicy, że będą się ze sobą dobrze żyć. Przynajmniej jeśli chodzi o usługi telewizyjne. Po ogłoszeniu w grudniu zeszłego roku, że aplikacja Apple TV pojawi się na Chromecastach z Google TV, firmy poinformowały dziś, że usługa jest od teraz dostępna dla wszystkich użytkowników sprzętów z systemem Google’a na całym świecie.

Dzięki tej integracji można nie tylko korzystać z aplikacji Apple’a na interfejsie Chromecasta, ale także uzyskać dostęp do zakupionych filmów i programów, a także spersonalizowanych sugestii bez konieczności przesyłania treści z iPhone’a na telewizor.

W Stanach Zjednoczonych użytkownicy Google TV zobaczą Apple Originals w swoich spersonalizowanych rekomendacjach i wynikach wyszukiwania. Można także mógł poprosić Asystenta Google o otwarcie aplikacji Apple TV lub uruchomienie odtworzenia jednego z ekskluzywnych tytułów usługi. Jednak Google poinformowało, że te ostatnie funkcje zostaną wprowadzone w pozostałych częściach świata „w najbliższych miesiącach”.

Aplikacja Apple TV i inne wymienione tutaj funkcje będą również dostępne w nowych zestawach Smart TV z Google TV ogłoszonych na targach CES przez firmy Sony i TCL. W najbliższych miesiącach Google planuje wprowadzić Google TV na większej liczbie urządzeń działających obecnie pod systemem Android TV.

źródło: Apple | Google | Engadget