Open PageRank z aktualizacją na luty 2021 r.

W sobotę 13 lutego 2021 roku DomCop wydał kwartalną aktualizację wartości współczynnika stron internetowych opartego na danych z otwartej bazy Open PageRank.

Open PageRank (10/10)

W minioną sobotę serwis ComCop wydał uaktualnienie wskaźników Open PageRank (OPR), określających poglądowe wartości rankingowe domen stron WWW. Aktualizacja pojawiła się cztery miesiące od ostatniego update’u, który pojawił się w październiku 2020 roku. Przy okazji publikowania informacji o nowych wartościach OPR zawsze przypominam, aby te wartości nie traktować jako określenie pozycji stron. Ten PageRank jest otwartym projektem, odzwierciedlającym poglądowe wartości domen internetowych w oparciu o szereg różnych czynników.

Algorytm otwartego PageRanku jest cyklicznie aktualizowany – średnio raz na kwartał i nie jest powiązany z żadną wyszukiwarka internetową. OPR jest określany dla każdej domeny głównej – oznacza to, że nie sprawdzimy wartości dla podstron lub subdomen.

Open PageRank nie służy zatem do oceny pozycjonowania strony w wyszukiwarce Google, ale jego wartości można odnosić do pozycji swojego serwisu w porównaniu z innymi, zbliżonymi tematycznie witrynami.

Kolejnej aktualizacji wartości OPR należy spodziewać się za około 4 miesiące czyli w połowie czerwca 2021 roku. Jeśli pojawią się jakieś pilne poprawki w algorytmie, wartości mogą zostać odświeżone nieco wcześniej.

Oto przykładowe wartości OPR dla wybranych serwisów WWW (dane z 13 lutego 2021 roku):

Open PageRank – aktualizacja z 13 lutego 2021 roku

Wartości OPR dowolnej strony/domeny internetowej możesz sprawdzić na stronie internetowej narzędzia.

źródło: Open PageRank