iPhone 13 może mieć niegasnący ekran

Tegoroczny iPhone 13 może mieć zawsze włączony wyświetlacz (Always On Display), ulepszony MagSafe oraz tryb portretowy.

iPhone 13 - koncept Always Display On

Nowa plotka na temat iPhone’a 13 od YouTubera EverythingApplePro i Max Weinbach twierdzi, że Apple poprawi działanie aparatu w nadchodzących iPhone’ach i doda do nich obsługę Always On Display, czyli zawsze aktywny wyświetlacz np. z godziną – tak jak w smartwatchach Apple Watch. Apple podobno będzie także ulepszać ultraszerokokątny aparat w iPhone’ach z serii 13. Jest to coś, o czym informowały wcześniejsze przecieki. Ponadto Apple planuje również dodać do nowych modeli tryb astrofotografii i tryb portretowy do wideo. Ten ostatni był podobno częścią serii iPhone’a 12, ale finalnie nie został wdrożony.

Firma z Cupertino zawsze mogła wykorzystać skaner LiDAR, aby zaoferować tryb portretowy dla wideo, chociaż funkcja ta może być dość obciążająca sprzętowo i być może dlatego nie udało się jej dodać w iPhone’ach 12 Pro i iPhone 12 Pro Max.

Najbardziej ekscytującą częścią plotek jest to, że Apple najwyraźniej planuje dodać obsługę Always On Display do serii iPhone’a 13. Gigant zaczął używać wyświetlacza OLED na iPhonie, zaczynając od iPhone’a X w 2017 roku, a w zeszłym roku przestawił całą linię iPhone’ów 12 z wyświetlaczami OLED. Pomimo zastosowania wydajnych paneli OLED firma nie zaoferowała jednak Always On Display ani żadnej innej podobnej funkcji w swoich iPhone’ach.

MagSafe zostanie również ulepszony w serii iPhone 13 za pomocą silniejszych magnesów. Powinno to poprawić użyteczność MagSafe, ponieważ obecnie wiele akcesoriów ma tendencję do wypadania z urządzenia z powodu słabego połączenia. Okaże się, czy Apple rozważy również sposoby rozwiązania problemu interferencji MagSafe z rozrusznikami serca w drugiej iteracji.

źródło: EverythingApplePro | Max Weinbach