Darmowa przesyłka Allegro Smart! z kurierem od 80 zł

W lutym, marcu i kwietniu Allegro szykuje kilka zmian w swoich usługach dla kupujących i sprzedających – sprawdź, co się zmienia!

Allegro Smart! z kurierem za darmo dla zamówień od 80 zł (od 18 lutego!)
Allegro Smart! z kurierem za darmo dla zamówień od 80 zł (od 18 lutego!)

Serwis Allegro zapowiedziało kilka zmian i nowości, które wprowadzi jeszcze w lutym oraz w marcu i kwietniu 2021 roku. Od 18 lutego jeszcze łatwiej będzie można skorzystać z usługi Allegro Smart!, ponieważ zostaje obniżona minimalna wartość zamówienia z dostawa kurierem do 80 zł. Obecnie trzeba zrobić zakupy za minimum 100 zł, aby nie płacić za dostawę w usłudze Smart kurierem. Sprzedający z kolei będa mogli w związku z tą zmianą skorzystać z promocji, która potrwa do 7 kwietnia 2020 roku.

To nie koniec zmian w Allegro Smart!: od 8 marca 2021 roku – zgodnie z zapowiedzią – serwis zacznie pobierać od kupujących opłatę 3,99 zł za opcję płatności przy odbiorze. Kwota trafi do sprzedającego wraz z zapłatą za przedmioty. Zmieniona zostanie też minimalna kwota, jaką sprzedawcy będą mogli ustawić dla metod dostawy z płatnością przy odbiorze, aby ich oferta miała oznaczenie Smart! 

Od 8 marca wprowadzone zostaną też zmiany zapowiedziane w poprzednich miesiącach: zniknie Menedżer Sprzedaży oraz metoda Kurier UPS z listy metod dostawy w ramach Allegro Smart! – zostanie Allegro Kurier UPS (do 10 kg). Inne zmiany zaplanowane na 8 marca to między innymi aktualizacja regulaminu Allegro Ads, zmiana ceny metody dostawy Allegro Punkty Poczta Pobranie (poza Allegro Smart!) oraz zmiany porządkowe. Od 22 marca 2021 roku zmienią się także opłaty za sprzedaż na kontach firmowych oraz zaktualizujemy regulamin Strefy Okazji.

Kupujący jeszcze łatwiej sfinansują zakupy za pomocą Allegro Pay: między innymi obniżona zostanie minimalna kwotę zakupów, którą będą mogli rozłożyć na miesięczne spłaty.

Od 19 kwietnia zrobisz zakupy tylko z zarejestrowanym kontem Allegro. Allegro chce, aby każdy klient otrzymał od pełne wsparcie po zakupach, a może je zapewnić tylko kupującym z kontem. Dotyczy to na przykład Programu Ochrony Kupujących i innych opcji.

Szczegóły wszystkich zmian dla sprzedających i kupujących:

  • 18 lutego: obniżona zostaje ze 100 do 80 zł minimalna wartość zamówienia Allegro Smart! z kurierem, a dla sprzedających – do 7 kwietnia Allegro pokryje cały koszt dostawy zamówień od 80 zł do 99,99 zł. 
  • 8 marca:
    • Allegro Smart!: zgodnie z zapowiedzią, będzie pobierana od kupujących kwota 3,99 zł za opcję płatności przy odbiorze. 
    • Łatwiej skorzystasz z Allegro Pay.
  • 22 marca: zmienią się opłaty za sprzedaż na kontach firmowych w działach: Elektronika, Dom i ogród, Supermarket, Dziecko, Uroda, Kolekcje i sztuka, Sport i turystyka, Firma i usługi oraz zaktualizujemy regulamin Strefy Okazji. 
  • 19 kwietnia: zostanie usunięta możliwość zakupów bez rejestracji konta Allegro.

Przeczytaj więcej o zmianach na stronach pomocy Allegro.

źródło: Allegro