watchOS 7.3.1 dla Apple Watch Series 5 i SE

Apple wypuściło dzisiaj małe uaktualnienie systemu watchOS 7.3.1 z poprawkami rozwiązującymi problemy na Apple Watch Series 5 oraz SE.

watchOS 7.3.1

Firma Apple wydała dzisiaj uaktualnienie systemu operacyjnego watchOS 7.3.1 – jest to niewielka aktualizacja, która naprawia problemy na zeszłorocznych modelach zegarków Apple Watch. System watchOS 7.3.1 pojawia się kilka tygodni po wydaniu watchOS 7.3 w styczniu tego roku. Uaktualnienie systemu watchOS 7.3.1 można pobrać bezpłatnie za pośrednictwem aplikacji Watch na iPhone’a, wybierając OgólneUaktualnienia lub bezpośrednio z Ustawień zegarka.

Aby zainstalować nowe oprogramowanie, Apple Watch musi mieć co najmniej 50 procent baterii, musi być umieszczony na ładowarce i musi znajdować się w zasięgu iPhone’a. Dzisiejsza aktualizacja jest dostępna tylko dla Apple Watch Series 5 i Apple Watch SE, więc inne modele Apple Watchów nie będą miały dostępnej tej aktualizacji.

Zgodnie z informacjami o wydaniu, aktualizacja watchOS 7.3.1 wprowadza naprawę problemu, który uniemożliwiał ładowanie niektórych modeli Apple Watch Series 5 i SE po wejściu w tryb oszczędny.

Poprzednia wersja watchOS 7.3 wprowadziła funkcję Time to Walk dla usługi Apple Fitness+, rozszerzyła funkcjonalność EKG na nowe kraje, takie jak Japonia, i dodała nową tarczę zegarka Unity. Apple pracuje także nad watchOS 7.4 oraz iOS 14.5 – większymi aktualizacjami, które umożliwiają używanie Apple Watcha do odblokowywania iPhone’a podczas noszenia maski.

źródło: MacRumors