Lista „Replay 2021” dostępna w Apple Music

Apple dodało po raz kolejny spersonalizowaną listę odtwarzania „Replay 2021”, która zawiera Twoje najcześciej słuchane utwory w Apple Music.

Playlista Replay 2021 w Apple Music

Subskrybenci Apple Music mogą od dzisiaj słuchać swojej listy odtwarzania Replay 2021. Ta playlista zawiera całą muzykę, której słuchałeś w aplikacji Apple Music – od 1 do 100 utworów, a Twoje najczęściej odtwarzane utwory znajdują się na szczycie listy. Oznacza to, że każdy ma zupełnie inny zestaw piosenek. Podobnie jak poprzednie playlisty Replay, tegoroczna będzie aktualizowana co tydzień w niedzielę, stale zmieniając się w miarę słuchania kolejnych utworów w „Apple Music”. Do końca roku będziesz mieć ogólną migawkę utworów, których słuchałeś najczęściej w 2021 roku.

Playlistę Replay 2021 można znaleźć na dole zakładki Słuchaj teraz w Apple Music, a także w wersji przeglądarkowej usługi. Jeśli przejdziesz do wersji internetowej, otrzymasz także kilka dodatkowych danych, takich jak informacje o najczęściej słuchanych przez Ciebie artystach i albumach, a także szczegółowe dane dotyczące liczby odtworzeń i godzin odsłuchu.

Na razie dodatkowe informacje nadal oparte są na statystykach z 2020 roku. Apple nadal nie udostępnia tych informacji bezpośrednio w aplikacji mobilnej Apple Music.

‌Apple Music‌ Replay to analogiczna playlista do Spotify Wrapped, ale istnieją różnice. Spotify Wrapped nie śledzi odtworzeń przez cały rok, ale jest o wiele bardziej popularny, gdy jest udostępniany pod koniec roku w grudniu. Użytkownicy otrzymują wówczas spersonalizowane infografiki generowane przez Spotify na podstawie naszych osobistych nawyków słuchania.

Chociaż Replay w Apple Music jest dostępne przez cały rok, to lista odtwarzania nie zmienia się zbytnio w ciągu roku. Apple wciąż nie udostępniło jeszcze podsumowania na koniec roku, które jego subskrybenci mogą publikować na platformach społecznościowych.

Przejdź do aplikacji ‌Apple Music‌ lub Apple Music w przeglądarce internetowej, aby dodać playlistę Replay 2021 do swojej biblioteki.

źródło: Apple | MacRumors