Już ponad 100 milionów ludzi nosi Apple Watche

Według statystyk opracowanych przez analityka Neila Cybarta, Apple Watch osiągnął w grudniu ponad 100 milionów użytkowników.

Liczba aktywnych zegarków Apple Watch na świecie (2015-2020)

W badaniu opublikowanym w czwartek na stronie internetowej Above Avalon analityk Neil Cybart szacuje, że upowszechnianie się Apple Watcha nabiera tempa, a około 30 milionów użytkowników zaczęło korzystać z tego smartwtacha tylko w 2020 roku. Liczba ta prawie przewyższa łączną liczbę nowych użytkowników Apple Watcha w latach 2015-2017. Z łączną liczbą 100 mln użytkowników Apple Watch jest czwartą co do wielkości bazą produktów Apple’a za iPhone’ami, iPadami i komputerami Mac. Przy obecnej trajektorii sprzedaży, liczba zegarków Apple Watch może przewyższyć liczbę aktywnych Maców w 2022 roku!

Przekroczenie liczby aktywnych iPadów zajmie więcej czasu i prawdopodobnie zostanie osiągnięta za kilka lat przy takim tempie sprzedaży.

Analityk dostrzega cztery kluczowe czynniki wpływające na rozwój Apple Watcha:or This Block

  • uniwersalny rozmiar i kształt urządzenia,
  • design i moda
  • użyteczność noszonego na nadgarstku smartwatcha,
  • ekosystem Apple’a

Produkt wciąż będzie się rozwijać, a analityk szacuje, że tylko 10% wszystkich użytkowników iPhone’a posiada również Apple Watcha. Odsetek ten został ustalony na poziomie 35% w Stanach Zjednoczonych na koniec 2020 roku, co jest „szokująco wysokim” wskaźnikiem przyjęcia, który w skali globalnej dałby smartwatchowi bazę z ponad 350 mln ludzi.

Cybart twierdzi, że Apple może z łatwością zająć znacznie większą część rynku, otwierając Apple Watcha dla właścicieli smartfonów z Androidem – w scenariuszu, w którym 10-proc. wskaźnik adopcji odpowiadałby 350 milionom użytkowników.

Apple w zeszłym roku rozszerzył zasięg Apple Watcha dzięki funkcji Family Setup, która umożliwia dzieciom i seniorom konfigurowanie Apple Watcha za pomocą iPhone’a innego członka rodziny. Każdy zegarek otrzymuje wówczas własny numer telefonu i dołączone konto, a właściciele iPhone’ów mają do dyspozycji szereg narzędzi do monitorowania i kontroli, w tym powiadomienia o lokalizacji.

Apple wydał zegarek Apple Watch Series 6 w 2020 roku, dodając do linii czujnik tlenu we krwi, szybszy procesor i nowe kolory obudowy. Bardziej przystępny cenowo Apple Watch SE wprowadzony na rynek w tym samym czasie, zawiera elementy serii 6 z komponentami z poprzednich modeli, takimi jak wyświetlacz Retina z Apple Watch Series 4.

Estymacja procentowego przyjęcia Apple Watcha na świecie (2015-2020)
Estymacja procentowego przyjęcia Apple Watcha na świecie (2015-2020)

Chociaż Apple nie ujawnia już wyników sprzedaży według kategorii urządzeń, firma odnotowała rekordowe zyski w segmencie urządzeń wearables, domu i akcesoriów w pierwszym kwartale roku obrotowego 2021 w wysokości 12,97 miliardów dolarów. Liczba ta wzrosła z 10,1 miliarda dolarów w roku poprzednim.

źródło: AboveAbalon