„Genera+ion” nowy serial HBO o generazji Z

Serwis HBO Max opublikował zwiastun nowego serialu o nastolatkach pt. „Generation”, który zadebiutuje w serwisie już 11 marca 2021 roku.

Kadr z serialu „Generation” (HBO Max 2021)
Od lewej: Chase Sui Wonders jako „Riley”, Justice Smith jako „Chester” i Uly Schlesinger jako „Nathan” (fot. HBO Max – „Genera+ion”)

Nowa produkcja zatytułowana Generation z serii young adult, pojawi się w serwisie HBO Max 11 marca 2021 roku – nie wiemy, czy i kiedy polscy widzowie będą mogli go oglądać w HBO GO. Liczący 16 odcinków serial może dotyczyć autentycznego życia współczesnego nastolatka, od mediów społecznościowych po seksualność i tożsamość płciową, ale to pokolenie nie jest obrazem młodych ludzi znany z Euforii – powiedziała jedna z odtwórczyń Justice Smith.

Zainspirowany doświadczeniami Zeldy w liceum, Generation (pisownia oryginalna Genera+ion, z ang. Generacja) to mroczny, ale jednocześnie zabawny serial, w którym śledzimy losy grupy licealistów. Bohaterowie, odkrywając współczesną seksualności, testują głęboko zakorzenione przekonania o życiu, miłości i naturze rodziny w ich konserwatywnej społeczności. Podobnie jak Smith, Daniel Barnz powiedział, że Generation różni się od serii stworzonej przez Sama Levinsona pod wieloma względami, w tym samym formatem.

W przeciwieństwie do Euforii czy Tacy właśnie jesteśmy (tyt. oryg. We Are Who We Are) Luca Guadagnino, Generation składa się z półgodzinnych odcinków, które według Daniela Barnza są niezbędne, aby dokładnie uchwycić życie współczesnych licealistów.

Prawdziwe piękno i ekscytacja związana z możliwością pracy w formacie półgodzinnym polega na tym, że jest mniejszy nacisk na fabułę i możesz pozwolić swoim postaciom żyć, oddychać i doświadczać – powiedział. Zelda chciała odzwierciedlić rzeczywiste doświadczenia nastolatków, które czasami są trochę przypadkowe i dziwne. Chcieliśmy to pokazać również w opowiadaniu historii.

Trzy serie o nastolatkach stworzone dla HBO Max mogą wyglądać podobnie na papierze, ale aktorka Chase Sui Wonders powiedziała, że ​​dzięki szczegółowemu skupieniu się w serialu na głównych uczniach, widzowie mogą poznać wyjątkową historię. Powiedziała również, że nowy serial jest kolejną cegiełką dla HBO Max – platformy nowego opowiadania historii.

Myślę, że to, co jest odważne w produkcjach dla młodych w HBO max, to niesamowita specyfika, z jaką opowiadają te wszystkie historie i jak różne stereotypy są po prostu rozrywane – powiedział Wonders, który gra Rileya. Możesz zobaczyć podbrzusze i drobiazgi wszystkich tych różnych postaci… ponieważ po prostu bierzesz mikroskop do podglądania indywidualnych osób, czujesz się jak w zupełnie innym świecie i zupełnie innym zestawie dziwactw.

Podczas panelu, w którym udział wzięli także członkowie obsady Lukita Maxwell, Nathanya Alexander, Haley Sanchez i Uly Schlesinger, HBO ogłosiło, że pierwsze trzy odcinki Generation zadebiutują 11 marca 2021 roku. Dodatkowe osiem odcinków trafi na platformę streamingową jeszcze w tym roku.

Jednak jeszcze przed premierą, nowa seria HBO Max jest krytykowana z powodu użycia dwóch martwych kotów podczas sceny sekcji zwłok na lekcji licealnej. W oświadczeniu dla Variety, HBO Max powiedziało, że kocie szczątki „zostały etycznie pozyskane w porozumieniu z American Humane za pośrednictwem firmy zajmującej się dostawami biologicznymi, która współpracuje ze szkołami” i że „wszyscy zaangażowani zostali o tym poinformowani”, mimo że z tweetów wynikało zupełnie coś przeciwnego. Dunham, która twierdziła, że ​​nie była świadoma użycia prawdziwych kotów, powiedziała, że ​​popiera usunięcie sceny z serialu.

Producentem wykonawczym Generation jest Lena Dunham dla Good Thing Going Productions; Daniel, Ben i Zelda Barnz z We’re Not Brothers Productions; Sharr White; i John Melfi. Marissa Diaz jest producentem Good Thing Going.

HBO wypuściło powyższy zwiastun Generation w środę rano. Ujawnia pewnego siebie Chestera granego przez Justice’a Smitha i jego przyjaciół, którzy sprawiają, że konserwatywna społeczność Anaheim jest miejscem rozwoju i wyrażania siebie.

źródło: HBO | Deadline