Które modele Xiaomi i kiedy zaktualizujemy do MIUI 12.5?

Xiaomi ogłosiło premierę MIUI 12.5 – obiecując lepszą optymalizację i żywotność baterii – sprawdź, które modele otrzymają uaktualnienie?

MIUI 12.5 update (2Q 2021)

Podczas globalnej premiery Xiaomi Mi 11 chiński gigant smartfonów ogłosił również, że jego autorska nakładka systemowa MIUI 12.5 na Androida pojawi się wkrótce na wielu smartfonach. Warto zauważyć, że MIUI 12.5 („pośrednia” aktualizacja do MIUI 12) skupi się na optymalizacji systemu, co powinno zaowocować lepszą ogólną wydajnością Androida i żywotnością baterii dla użytkowników.

Aby zapewnić zoptymalizowane działanie systemu, przepisano cały interfejs użytkownika systemu, zmniejszając zużycie pamięci o 20%. W ostatnich testach zużycie procesora zmniejszyło się o około 22%, a zużycie energii nawet o 15%. Ma to pozwolić cieszyć się lżejszymi, płynniejszymi wrażeniami i znacznie dłuższą żywotnością baterii.

Firma obiecała również, że dzięki tym optymalizacjom użytkownicy mogą spodziewać się szybszych czasów reakcji na gesty ekranowe na swoich smartfonach z serii Mi.

MIUI 12.5 pozwala odinstalować jeszcze więcej aplikacji systemowych

Podczas gdy MIUI 12 już pozwala użytkownikom odinstalować wiele wstępnie zainstalowanych aplikacji dostarczanych ze smartfonami, MIUI 12.5 pozwoli użytkownikom odinstalować jeszcze więcej aplikacji systemowych.

Teraz, wraz z aplikacją pogodową, kompasem, aplikacją notatek Xiaomi i nie tylko, użytkownicy mogą również usuwać domyślną aplikację do odtwarzania muzyki, a nawet aplikacje do przegladania plików. Podstawowe aplikacje, których nie można odinstalować, mogą mieć przynajmniej poukrywane ikony.

Aplikacja systemowe, które odinstalujesz pod MIUI 12.5
Aplikacja systemowe, które odinstalujesz pod MIUI 12.5

Oto pierwsze modele Xiaomi, które otrzymają aktualizację do MIUI 12.5, począwszy od 2. kwartału 2021 r.

Pierwszymi smartfonami, które otrzymają uaktualnienie do MIUI 12.5, będą (zgodnie z oczekiwaniami) ogłoszone właśnie Xiaomi Mi 11 wraz z serią Mi 10. Aktualizacja oprogramowania Androida do MIUI 12.5 rozpocznie się w drugim kwartale 2021 roku i odbędzie się w dwóch falach dla następujących modeli telefonów:

Aktualizacje MIUI 12.5 pierwszej fali

1. fala aktualizacji MIUI 12.5 (2Q 2021) - modele smartfonów

Aktualizacje MIUI 12.5 drugiej fali

2 fala aktualizacji MIUI 12.5 - lista modeli

Później Xiaomi opublikuje również dokładne daty premiery dla jeszcze większej liczby urządzeń, które otrzymają MIUI 12.5.

źródło: Xiaomi