Nadchodzi nowy zestaw Sonic Lego!

Już niedługo pojawi się całkowicie nowy zestaw LEGO – możesz podziękować 24-letniemu fanowi Sonica za projekt.

Sonic Mania Green Hill Zone LEGO Ideas®
Sonic Mania Green Hill Zone LEGO Ideas®

Ulubiony niebieski jeż każdego z nas wkrótce otrzyma własny zestaw LEGO. Możesz podziękować 24-letniemu fanowi Sonic – Vivowi Grannellowi i programowi Lego Ideas za połączenie LEGO i SEGI. Przez lata inicjatywa, która pozwala fanom na przesyłanie projektów, które chcieliby aby zostały wyprodukowane jako oficjalny zestaw, zaowocowała stworzeniem naprawdę zachwycających zestawów, w tym kilku zabawnych zestawów o tematyce NASA. Projekt Grannella Green Hill Zone, oparty na doskonałej wersji Sonic Mania™, zdobył ponad 10 000 głosów społeczności, jakich potrzebuje projekt, zanim Lego zdecyduje się uczynić go czymś oficjalnym.

Za zgodą firmy Sega, LEGO rozpoczyna teraz oficjalne prace nad projektem (więc spodziewaj się, że produkt końcowy będzie wyglądał nieco inaczej niż koncepcja przedstawiona powyżej).

Lego nie potwierdziło, kiedy zestaw trafi do sprzedaży, ale wspomniano, że będzie dostępny na całym świecie, gdy już będzie gotowy.

To nie pierwszy raz, kiedy Sonic trafił do zestawów Lego. Można było kupić pakiet Sonic w Lego Dimensions. Ale czas dla tego najnowszego zestawu nie mógł być lepszy dla Sega. To rok Sonica, a marka obchodzi w tym roku swoje 30-lecie istnienia. Sega ma zaplanowanych na przyszłość wiele projektów związanych z Soniciem, w tym animowany serial w serwisie Netflix.

źródło: Engadget | Lego Ideas