Kanały TVP będą miały nowe logotypy i oprawę antenową

Jeszcze w tym roku trzy kanały Telewizji Polskiej: TVP1, TVP2 i TVP Sport będą miały odświeżone logo oraz nową oprawą antenową.

Nowa oprawa, logo i kolorystyka TVP1, TVP2 i TVP Sport (2021)
Nowa oprawa, logo i kolorystyka TVP1, TVP2 i TVP Sport (2021)

Telewizja Polska wprowadzi w 2021 roku spójną oprawę antenową dla swoich trzech stacji: TVP1, TVP2 i TVP Sport. Oprócz tego zapowiedziano odświeżenie logotypów. Minimalistyczna oprawa kanałów będzie bazować na dużym liternictwie i czytelnym przekazie – ma być bardziej nowoczesna i zgodna z obecnymi trendami. Nowa oprawa jest oparta na specjalnie przygotowanym kroju pisma i motywie linii, które mają odzwierciedlać przenikanie się telewizji tradycyjnej i treści telewizyjnych w internecie.

Może Cię zainteresować również: Nowe kanały od TVP: Kobieta, Muzyka i Nauka

W nowej oprawie wykorzystano motyw linii, dynamiczne wideo oraz specjalnie stworzony dla Telewizji Polskiej nowy krój pisma.

Logo telewizyjnej jedynki – TVP1 – będzie prezentowane na ciemniejszym niebieskim tle niż obecne, a TVP2 i TVP Sport wykorzystywać będą niezmienione barwy. Znaki graficzne stacji również zostaną zmienione. Zrezygnowano z kwadratów na białym tle i pozostawiono same litery TVP. W logo TVP Sport nazwa stacji będzie zapisana w jednej linii, a w przypadku TVP1 i TVP2 cyfry będą mieć taką samą wysokość jak nazwa TVP (obecnie są nieco wyższe). W podobnej stylistyce będątworzone wszystkie animacje i grafiki antenowe.

TVP Sport zostało wybrane do wcześniejszej fazy zmian niż TVP Info ze względu na tegoroczne Euro 2021. Nie wiemy jednak kiedy dokładnie zmiany zostaną wprowadzone. Nie wiadomo także z jakimi agencjami pracowano nad nową identyfikacja wizualną Telewizji Polskiej.

Nowa oprawa TVP1 (2021)
Nowa oprawa TVP1

Obecne logotypy TVP1 i TVP2 funkcjonują (z nieznacznymi zmianami w 2011 roku) już 18 lat – od 2003 roku, wraz z identyfikacją całej Telewizji Polskiej. Logo TVP Sport nie bylo zmieniane od samego początku stacji – czyli od 2006 roku. W 2015 roku zmieniono oprawy antenowe dla TVP 1 i TVP 2.

źródło: TVP | Wirtualnemedia.pl