Rozszerzenie „Hasła iCloud” dostępne na Chrome’a

Firma Apple udostępniła rozszerzenie „Hasła iCloud” dla przeglądarki Chrome działającej pod systemami Windows i macOS.

Hasła iCloud w przeglądarce Google Chrome

W witrynie Chrome Web Store pojawiło się, zapowiadane w zeszłym tygodniu, oficjalne rozszerzenie menedżera haseł firmy Apple dla przeglądarki Google Chrome na komputery z Windowsem i macOS. Rozszerzenie Hasła iCloud umożliwiają przechowywanie i synchronizację Pęku kluczy iCloud, zamiast instalowania osobnego oprogramowania do przechowywania haseł. Może to znacznie ułatwić użytkownikom korzystanie z komputerów z różnymi systemami bez konieczności instalowania dodatkowych menedżerów haseł.

Wydanie rozszerzenia oznacza, że ​​jeśli używałeś Safari do automatycznego generowania silnych haseł na innych platformach, będą one teraz dostępne w Chromie po wyświetleniu monitu o zalogowanie. Hasła utworzone w Chromie na Windows również zostaną zsynchronizowane z iCloud, więc będą dostępne również na urządzeniach Apple’a.

Rozszerzenie nazywa się Hasła iCloud (iCloud Passwords) i jest już dostępne do pobrania w Chrome Web Store. Szczegóły zostały ujawnione już w zeszłym tygodniu w aktualizacji aplikacji iCloud na urządzenia z systemami Windows 10, w której jako nową funkcję wymieniono „Wsparcie dla rozszerzenia Hasła iCloud dla Chrome”, mimo że rozszerzenie nie zostało jeszcze wydane ani nawet zapowiedziane.

Oficjalny opis rozszerzenia Hasła iCloud w wersji 1.0.0:

Rozszerzenie Hasła iCloud pozwala używać w Chrome na Windows tych samych silnych haseł Safari utworzonych na urządzeniach Apple.

Hasła iCloud to rozszerzenie Chrome dla użytkowników Windows. Pozwala ono podczas odwiedzin witryn w Chrome na Windows PC używać tych samych silnych haseł Safari utworzonych na iPhonie, iPadzie lub na Macu. Rozszerzenie Hasła iCloud zachowuje także w Twoim pęku kluczy nowe hasła utworzone w Chrome, aby były dostępne na Twoich urządzeniach Apple.

źródło: Apple | Google Chrome Web Store