Rekordowo wielka budowla z klocków inspirowana „Władcą pierścieni”

Ogromna budowla z klocków, przypominających LEGO, inspirowana światem z „Władcy pierścieni” Tolkiena ustanowiła właśnie nowy rekord Guinessa!

Największa budowla z klocków inspirowana bitwami z „Władcy Pierścieci” (rekord Guinessa)

Najlepsze w Księdze Rekordów Guinnessa jest to, że każdy może znaleźć swoje nazwisko w tej prestiżowej książce. Mając wystarczające umiejętności, wystarczającą wytrwałość lub wystarczającą ilość pieniędzy, możesz formalnie określić siebie jako najlepszego w określonym zadaniu. Jeśli jednak chcesz zdobyć tytuł „największej w historii budowli małych klocków”, z pewnością będziesz potrzebować pomocy.

Zobacz również: LEGO zbudowało Bugatti z ponad miliona sztuk klocków Technic

Ogromna, bijąca rekordy diorama w Chinach wymagała pracy całego zespołu ludzi przez lata, aby dopracować najmniejsze drobiazgi. Jedyną rzeczą, bardziej epicką niż to przedsięwzięcie jest źródło inspiracji – ta niesamowita budowla została zainspirowany bitwami z Władcy Pierścieni.

Księga Rekordów Guinnessa ogłosiła, że ​​od 10 stycznia 2021 roku muzeum dla dzieci Smaerd Land w Shenzhen w Guangdong w Chinach posiada największą w historii dioramę zbudowaną z plastikowych klocków.

Dzieło tak epickie wymagało odpowiedniego motywu. W tym celu zespół poszedł w Śródziemie J.R.R. Tolkiena. Fani serii rozpoznają tam niezapomniane miejsca i wydarzenia z powieści i filmów.

Zobaczcie sami:

Niestety nie da się tego wszystkiego ogarnąć jednym krótkim filmem czy choćby jedną wizytą w muzeum. Można patrzeć na to godzinami i nie zobaczymy każdego szczegółu, który się tam znalazł. Nad budowlą pracowano aż 3 lata, a w całym przedsięwzięciu wzięło udział aż 50 osób. Do zbudowania całego projektu wykorzystano około 150 milionów klocków, które przypominają rozmiarami i kształtem oryginalne elementy LEGO!

źródło: Nerdist