Dzięki Mi Air Charge naładujesz telefon z drugiego końca pokoju

Xiaomi urzeczywistnia zdalne ładowanie bezprzewodowe dzięki Mi Air Charge, które zapewnia ładowanie telefonu mocą do 5W z odległości nawet kilku metrów i przez przedmioty!

Mi Air Charge - bezprzewodowe ładowanie bezdotykowe od Xiaomi

Indukcyjne ładowanie bezprzewodowe, które działa za pośrednictwem padów i cewek, nadal nie jest dostępne wszędzie ani dla każdego urządzenia, ale XDA zwraca uwagę, że Xiaomi jest już gotowe na kolejny krok w rewolucji zdalnego ładowania bezprzewodowego! Bezdotykowe i „prawdziwe” bezprzewodowe ładowanie może zasilać urządzenia z odległości nawet kilku metrów, a teraz Xiaomi oficjalnie zachwala swoje rozwiązanie, nazwane technologią Mi Air Charge.

Widzieliśmy już zdalne urządzenia do bezprzewodowego ładowania, w tym podejście Energous WattUp z 2015 roku. Jednak nie pojawiły się one jeszcze na rynku i chociaż Xiaomi nie mówi o żadnych szczegółach, jeśli chodzi o datę premiery lub kompatybilny sprzęt, pokazując demo i mówiąc o 17 patentach, które ma, to więcej niż widzieliśmy u innych producentów telefonów w związku z ta technologią.

Technologia Mi Air Charge – 5W ładowanie bezprzewodowe 

Technologia zdalnego ładowania Xiaomi polega na wyszukaniu urządzenia w przestrzeni i przesyłaniu do niego energii. Opracowany przez Xiaomi izolowany stos ładujący ma wbudowane pięciofazowe anteny interferencyjne, które mogą dokładnie wykryć lokalizację smartfonu.

Obecnie technologia zdalnego ładowania Xiaomi umożliwia ładowanie o mocy 5W dla pojedynczego urządzenia w promieniu kilku metrów. W ten sposób można ładować jednocześnie wiele urządzeń (każde z mocą 5 W). Przeszkody fizyczne nie wpływają i nie zmniejszają wydajności ładowania.

Xiaomi twierdzi, że zaprezentowana technologia „to nie jest science fiction”. Mi Air Charge w końcu będzie ładować wiele urządzeń jednocześnie, przechodzić przez obiekty fizyczne i wysyłać energię do wszelkiego rodzaju małych urządzeń elektronicznych w Twoim pokoju, od smartwatchów po głośniki.

W przyszłości salony będą w pełni bezprzewodowe 

W niedalekiej przyszłości opracowana przez Xiaomi technologia ładowania będzie mogła również współpracować z inteligentnymi zegarkami, opaskami i urządzeniami typu wearable. Wkrótce urządzenia do salonu, w tym głośniki, lampy biurkowe i inne małe inteligentne produkty domowe, będą budowane tak, by korzystać z nowej technologii i tym samym uwolnić mieszkanie od przewodów. 

No cóż czekamy! To będzie prawdziwa rewolucja w ładowaniu.

źródło: Xiaomi | Engadget