Druga część serialu „Lupin” już tego lata!

Francuski thriller kryminalny pt. „Lupin”, z udziałem Omara Sy, powórci na Netflixa z drugą częścią pierwszego sezonu już latem 2021 roku.

Druga część serialu Lupin latem 2021 na Netflix

Serial Lupin stała się dużym i nieco zaskakującym hitem dla serwisu Netflix, który obejrzało aż 70 milionów gospodarstw domowych, od czasu jego premiery 8 stycznia 2021 roku. To z pewnością czyni go największym francuskim serialem oryginalnym w bibliotece serwisu. Tytuł stał się pierwszym francuskim serialem, który znalazł się w pierwszej dziesiątce listy Netflixa w USA, a także innych krajach, w tym w Polsce.

Drugą połowę pierwszego sezonu, który kończy się dość niespodziewanie, wyreżyserują Ludovic Bernard (The Climb) i Hugo Gélin (Love at Second Sight). Na drugą część pierwszego sezonu składa się również 5 odcinków.

Sy występuje w roli Assane Diopa, którego inspiracją jest Arsène Lupin, złodziejaszek-dżentelmen i mistrz przebrań. Francuski oryginał z Gaumont Télévision został stworzony przez George’a Kaya (Obsesja Eve) we współpracy z François Uzan (Family Business) i jest współczesną adaptacją powieści napisanych przez francuskiego pisarza Maurice’a LeBlanca, który stworzył tę postać w 1905 roku. Na przestrzeni lat postać Lupina była wykorzystywana w wielu serialach i filmach.

Akcja rozgrywa się w Paryżu – zręcznie wykorzystując lokacje miasta. Pierwsza pięcioodcinkowa część Lupina, Dans L’Ombre D’Arsène (W cieniu Arsène’a), przedstawia Diopa, którego życie diametralnie zmieniło się po śmierci jego ojca, który zmarł po oskarżeniu go przestępstwo, którego nie popełnił. Teraz Diop chce pomścić swojego ojca i przechytrzyć prawie wszystkich napotkanych ludzi z przeszłości.

źródło: Netflix Polska