Apple z samymi wzrostami w 1Q 2021 roku

Firma Apple ogłosiła właśnie swoje wyniki finansowe za 1Q fiskalny 2021 roku, czyli 4Q kalendarzowy 2020 r. – i znowu same wzrosty!

Dzięki rekordowej sprzedaży iPhone’a, firma Apple ogłosiła w środę 27 stycznia 2021 roku najlepszy kwartał w swojej historii, osiągając po raz pierwszy 100 miliardów dolarów przychodów. Po wypuszczeniu na rynek iPhone’a 12 – z lekkim opóźnieniem z powodu pandemii COVID-19 w październiku 2020 roku – Apple dostarczyło w okresie świątecznym więcej iPhone’ów niż kiedykolwiek wcześniej, a analitycy z IDC podali łączną liczbę 90 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Nie tylko iPhone pomógł gigantowi z Cupertino po raz pierwszy pokonać rekordowy wynik o wartości 100 miliardów dolarów. Firma osiągnęła dobre wyniki we wszystkich kategoriach, przy czym 17-procentowy wzrost w segmencie iPhone’ów jest faktycznie najsłabszym z całego rynku.

Dawno zapomniany iPad odniósł duży sukces, a przychody wzrosły o ponad 40 procent rok do roku dzięki popularności najnowszego iPada Air, który również został wprowadzony na rynek w październiku zeszłego roku.

Jak pokazuje poniższy wykres, iPhone stanowił prawie 60 procent przychodów Apple’a w ostatnim kwartale, a usługi firmy stanowią obecnie drugi co do wielkości udział w ogólnej sprzedaży.

Wearables, Home and Accessories – segment obejmujący słuchawki AirPods, HomePody i zegarki Apple Watch, również kontynuował dobrą passę, zwiększając udział o 30 procent do 13 miliardów dolarów.

Wyniki sprzedaży Apple za 1Q fiskalny 2021 roku (wg kategorii produktowych)
Wyniki sprzedaży Apple za 1Q fiskalny 2021 roku (wg kategorii produktowych)

źródło: Apple | Statista | IDC