Co nowego w iOS 14.4 i pozostałych systemach Apple’a?

Apple udostępniło uaktualnienia swoich systemów iOS 14.4, iPadOS 14.4, tvOS 14.4 oraz watchOS 7.3 – sprawdź listę nowości.

Firma Apple wydała dziś aktualizacje dla swoich mobilnych systemów operacyjnych iOS 14.4 i iPadOS 14.4 dla zgodnych iPhone’ów i iPadów. Jest to niewielkie wydanie systemu iOS 14, które naprawia niektóre podstawowe błędy w systemie operacyjnym i ma na celu poprawę ogólnego doświadczenia. Oprócz uaktualnionych systemów dla iPhone’ów i iPadów, użytkownicy zegarków Apple Watch mogą zainstalować watchOS 7.3 a właściciele Apple TV 4. i 5. generacji tvOS 14.4.Oto wszystko, co nowego w iOS 14.4 i iPadOS 14.4. Ostatnio udostępnioną wersją systemu był iOS 14.3 i iPadOS 14.3, wydane 14 grudnia 2020 roku.

iOS 14.4 i iPadOS 14.4: co nowego?

Największą atrakcją systemu iOS 14.4 jest nowe doświadczenie Handoff dla HomePoda mini. W iPhone’ach 11 i iPhone’ach 12 funkcja Handoff będzie teraz korzystać z układu U1 (ale nie w Polsce), aby zapewnić obsługę przekazywania informacji z uwzględnieniem lokalizacji.

Podczas odtwarzania muzyki na iPhonie, jeśli zbliżymy się do HomePoda mini, urządzenie zawibruje. Intensywność wibracji wzrośnie w miarę zbliżania się do HomePoda. Gdy zbliżymy się do HomePod mini, jego dioda LED na górze również zaświeci się jako informacja zwrotna, wskazując, że możliwe jest przekazanie. Po dotknięciu iPhone’a pojawi się również powiadomienie, które uruchomi nowe doświadczenie Handoff.

Oprócz nowego sposobu przekazywania w iOS 14.4 naprawiono głównie poprawki błędów. Poniżej znajduje się pełna lista zmian dla iOS/iPadOS 14.4 od Apple.

Uaktualnienie iOS 14.4 OTA

Uaktualnienie iOS 14.4 zawiera następujące udoskonalenia dotyczące iPhone’a:

 • umożliwia odczytywanie mniejszych kodów QR w aplikacji Aparat,
 • pozwala klasyfikować urządzenia Bluetooth według typów w Ustawieniach, co ułatwia prawidłowe identyfikowanie słuchawek, do których odnoszą się powiadomienia dotyczące dźwięku,
 • wprowadza powiadomienia o braku możliwości potwierdzenia, że dany iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro lub iPhone 12 Pro Max ma nowy, oryginalny aparat Apple.

To uaktualnienie zawiera także poprawki błędów, które mogły powodować następujące problemy:

 • niepożądane artefakty na zdjęciach HDR robionych iPhone’em 12 Pro,
 • wyświetlanie nieaktualnych danych aktywności w widżecie Fitness,
 • opóźnienia w trakcie wpisywania tekstu lub brak sugestii wpisywania,
 • wyświetlanie klawiatury w niewłaściwym języku w aplikacji Wiadomości,
 • brak możliwości odbierania połączeń z zablokowanego ekranu po włączeniu funkcji Sterowanie przełącznikami w ustawieniach dostępności.
iPadOS 14.4. uaktualnienie w trybie OTA

Uaktualnienie iPadOS 14.4 zawiera następujące udoskonalenia dotyczące iPada:

 • umożliwia odczytywanie mniejszych kodów QR w aplikacji Aparat,
 • pozwala klasyfikować urządzenia Bluetooth według typów w Ustawieniach, co ułatwia prawidłowe identyfikowanie słuchawek, do których odnoszą się powiadomienia dotyczące dźwięku.

To uaktualnienie zawiera także poprawki błędów, które mogły powodować następujące problemy:

 • opóźnienia w trakcie wpisywania tekstu lub brak sugestii wpisywania,
 • wyświetlanie klawiatury w niewłaściwym języku w aplikacji Wiadomości.

Lista zmian w watchOS 7.3

Firma Apple wydała również aktualizację watchOS 7.3 dla wszystkich zgodnych zegarków Apple Watch. Poniżej oficjalna lista zmian.

Uaktualnienie watchOS 7.3 (OTA)

Uaktualnienie watchOS 7.3 zawiera nowe funkcje, udoskonalenia i poprawki błędów, w tym:

 • oferuje dedykowaną historii Afroamerykanów i inspirowaną kolorami flagi panafrykańskiej tarczę zegarka Jedność, która zmienia się, gdy się poruszasz, tworząc niepowtarzalne wzory,
 • pozwala subskrybentom Apple Fitness+ korzystającym z funkcji Czas na spacer słuchać w trakcie spacerów inspirujących opowieści,
 • rozszerza dostępność aplikacji EKG (na Apple Watch Series 4 i nowszych) na Filipiny, Japonię, Majottę i Tajlandię,
 • rozszerza dostępność powiadomień o arytmii na Filipiny, Japonię, Majottę, Tajlandię i Tajwan,
 • rozwiązuje problem, przez który centrum sterowania i centrum powiadomień mogły nie reagować na gesty wykonywane na ekranie po włączeniu funkcji Zoom.

Uaktualnienie tvOS 14.4

Apple udostępniło publicznie tvOS 14.4 z poprawkami błędów, ale bez widocznych aktualizacji funkcji dla użytkowników.

Firma nie zamieściła żadnych informacji o wydaniu dotyczących nowych funkcji aktualizacji. Uaktualnienia oprogramowania dla Apple TV są zwykle drobne i koncentrują się na stabilności, niewielkich zmianach w obsłudze użytkownika i innych ukrytych poprawkach.

Apple wypuściło wcześniej dwie wersje beta tvOS 14.4, jedną w grudniu 2020, a drugą na początku stycznia 2021. Kandydat finalnego wydania wyszedł 21 stycznia 2021 roku.

Użytkownicy mogą aktualizować tvOS na Apple TV, otwierając UstawieniaSystem ➔ Uaktualnienia, a następnie Aktualizuj. Gdy aktualizacja będzie dostępna, wybierz Pobierz i zainstaluj.

źródło: Apple