W apce „Mój BIK” sprawdzisz swoją historię kredytową!

W „Mój BIK – bezpieczne finanse” sprawdzisz, jakie informacje o Twoich kredytach widzą instytucje finansowe oraz dowiesz się o ewentualnej próbie wyłudzenia Twoich danych.

Aplikacja „Mój BIK - bezpieczne finanse”

W oficjalnej aplikacji mobilnej Mój BIK, wydanej przez Biuro informacji kredytowej SA, sprawdzisz najważniejsze informacje związane ze swoją historią kredytową: ocenę punktową, terminowość spłat ostatnich rat, liczbę i kwotę aktualnych kredytów – w cenie od 9,99 zł miesięcznie. A jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji, zawsze możesz sięgnąć po pełny Raport BIK. Twoje dane w BIK są aktualizowane kilka razy w tygodniu, warto więc regularnie sprawdzać informacje na swój temat. To największa tego typu baza – w BIK-u znajdują się informacje kredytowe aż 25 mln Polaków.

⚠️ WAŻNE! Sprawdzanie Raportu BIK nie obniża oceny punktowej (scoringu).

W aplikacji Mój BIK możesz skorzystać z Analizatora Kredytowego, aby zobaczyć jakie masz szansę na wzięcie kolejnej pożyczki lub kredytu, na podstawie Twojej historii kredytowej. Te same informacje biorą pod uwagę banki, podejmując decyzję o udzieleniu kredytu. Jeśli nie powinieneś brać już nowych kredytów, apka poinformuje Cię o tym i doradzi co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na nowe finansowanie.

Mój BIK pomaga również chronić dane osobowe użytkowników przed konsekwencjami ich nieuprawnionego użycia przez oszustów, na przykład do wzięcia pożyczki na skradziony dowód lub dane. Alerty BIK ostrzegą właśnie o próbach takiego wyłudzenia na Twoje dane.

Przestępstwa z wykorzystaniem skradzionych danych osobowych to duży problem. Tylko w 2019 roku oszuści próbowali wyłudzić kredyty na łączną kwotę ponad 280 mln zł (Raport InfoDOK ZBP za I kw. 2020 r.). Dlatego warto aktywować Alerty BIK i wyprzedzić oszustów.

Jak działają Alerty BIK?

Gdy chcesz wziąć pożyczkę lub kredyt, instytucja finansowa sprawdza w BIK Twoją historię kredytową – w takiej sytuacji otrzymasz o tym powiadomienie Push lub SMS-a oraz email. Jeśli to nie Twój wniosek, może to oznaczać próbę wyłudzenia. Twoja natychmiastowa reakcja może udaremnić oszustwo.

Alerty BIK działają również w przypadku podpisywania umowy z różnymi usługodawcami np. o abonament telefoniczny.

Grupa BIK współpracuje z całym sektorem bankowym, SKOKami, a także firmami pożyczkowymi, leasingowymi, faktoringowymi, operatorami telefonii. BIK to jedyna taka instytucja w Polsce i dzięki temu ma informacje, których nie posiada żaden inny podmiot na rynku.

Co można sprawdzić bezpłatnie w aplikacji mobilnej Mój BIK?

 • Czy i jakie informacje na Twój temat są w BIK (np. ile obecnie spłacasz kredytów)?
 • Powiadomienia BIK, czyli podstawowe informacje o zmianach danych w BIK lub w BIG InfoMonitor.
 • Sprawdzenie ustawień swojego telefonu pod kątem bezpieczeństwa – w przypadku wykrycia problemów BIK Protect podpowie Ci, jak je usunąć.
 • Zastrzeganie swojego dowodu osobistego.

Co można sprawdzić w wersji płatnej?

Płatne opcje można wykupić w ramach zakupów w aplikacji, poniżej przedstawiamy cennik, szczegóły znajdziesz w aplikacji (stan na 19 stycznia 2021 roku):

 1. Bez ograniczeń 49,99 zł
 2. Szybkie sprawdzenie 9,99 zł
 3. Raport BIK 27,99 zł
 4. Szybkie sprawdzenie firmy 11,99 zł
 5. Raport BIK Firma 37,99 zł
 6. Szybkie sprawdzenie firmy 2/3/4/5/6 11,99 zł

W ramach dostępnych opcji płatnych otrzymasz między innymi:

 • Dostęp do oceny punktowej BIK (scoringu) i innych informacji, które pokazują stan Twoich aktualnych zobowiązań.
 • Alerty BIK, ostrzegające 24/7 o próbie wyłudzenia z wykorzystaniem Twoich danych osobowych.
 • Raport BIK – Twoja pełna historia kredytowa w BIK – dostępny także w ofercie bez limitów (sprawdzasz, kiedy chcesz bez żadnych dopłat).
 • Natychmiastowa informacja o opóźnieniu w spłacie kredytów.
 • Sprawdzenie swoich szans na kredyt z wykorzystaniem danych z BIK, tak jak robią to banki.
 • Porady, jak zwiększyć swoje szanse na kredyt?
Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej „Mój BIK”
Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej „Mój BIK”

Aplikację Mój BIK pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play. Płatne opcje premium można wykupić za pomocą zakupów w aplikacji.

źródło: Biuro Informacji Kredytowej