SkyCash rozpoczyna emisję akcji i docenia aktywnych użytkowników

SkyCash wystartował z emisją akcji w formie crowdfundingu udziałowego, dzięki czemu użytkownicy aplikacji mogą stać się jej współwłaścicielami oraz wesprzeć jej plany rozwojowe.

Emisja akcji croudfoundingowych SkyCash (2020 r.)

Spółka SkyCash Poland SA rozpoczęła 18 stycznia 2021 roku emisję akcji w formie crowdfundingu udziałowego. Spółka chce pozyskać do 4,2 mln złotych na stworzenie nowej platformy, rozwój portfela usług, w tym na rynkach zagranicznych oraz projekty w obszarze smart city. W ręce inwestorów trafi nawet 2.100.000 nowych akcji. Zapisywać się na akcje można do 29 marca 2021 r. lub do osiągnięcia celu emisji. Emisja prowadzona jest wyłącznie w aplikacji SkyCash, w systemie przygotowanym przez spółkę.

Celem emisji jest pozyskanie dodatkowych środków finansowych na rozwój platformy, zaproponowanie użytkownikom zupełnie nowych funkcjonalności oraz rozszerzenie aktywności spółki w obszarze smart city.

Spółka chce zaoferować użytkownikom najlepsze i najbardziej przydatne funkcje tak, aby korzystanie ze SkyCash było łatwiejsze, szybsze i jeszcze bardziej intuicyjne. Kolejnym celem jest rozwój usług – SkyCash już teraz jest największą platformą płatności mobilnych w Polsce – oferuje najwięcej funkcjonalności wśród aplikacji mobilnych w Polsce. W obszarze transportu, rozrywki i płatności jest jeszcze wiele możliwości do korzystania ze SkyCash, nawet bez wyciągania telefonu z kieszeni. 

Od płatności P2P do Smart City

SkyCash to fintech, który powstał w 2008 roku. Firma początkowo zasłynęła z wprowadzenia możliwości transferów pieniędzy z telefonu na telefon w czasie rzeczywistym, a następnie z kolejnych innowacyjnych rozwiązań związanych z płatnościami mobilnymi. SkyCash jest pionierem wielu usług mobilnych na polskim rynku.

SkyCash jest wieloletnim liderem w branży płatności mobilnych z ponad 80% udziałem w rynku płatności za parkingi za pomocą smartfonu i ponad 50% udziałem w rynku płatności za bilety miejskie. Partnerami spółki są m.in. MasterCard, VISA, PKP IC, PLL LOT czy Euronet Polska. Właścicielami firmy od momentu jej założenia są polskie fundusze inwestycyjne. SkyCash jako krajowa instytucja płatnicza pozostaje pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego (zezwolenie numer IP41/17). 

Spółka SkyCash Poland SA stworzyła ekosystem pozwalający na integrację transportu miejskiego (autobusy, tramwaje, metro, taksówki, kolej podmiejska) oraz międzymiastowego transportu kolejowego i autobusowego. SkyCash współpracuje ze wszystkimi przewoźnikami kolejowymi, w tym m.in.: PKP Intercity, PolRegio czy Kolejami Mazowieckimi oraz operatorami transportu autobusowego. Z usług SkyCash korzystają największe polskie miasta, wśród nich znajdują się: Warszawa, Kraków, Wrocław, Katowice, Gdańsk, Gdynia, Łódź, Poznań, czy Szczecin. Aplikacja posiada dziś ponad 3 mln zarejestrowanych użytkowników. 

Oprócz płatności za parking oraz bilety komunikacji miejskiej i transportu międzymiastowego, SkyCash wdrożył również płatności automatyczne na Autostradzie A1 Gdańsk- Toruń oraz na odcinku A4 Katowice-Kraków, działające w oparciu o system videotollingu. Spółka rozwija także usługi, dzięki którym z dowolnego miejsca można np. wykupić ubezpieczenie OC/AC, osobiste lub nieruchomości, opłacić rachunki czy też kupić bilet do Tatrzańskiego Parku Narodowego. 

Taniej dla aktywnych użytkowników

Cena akcji wynosi 2,50 zł. Dla aktywnych użytkowników aplikacji SkyCash przewidziane są natomiast specjalne ceny, wynoszące 2,25 zł lub nawet 2,00 zł – w zależności od aktywności użytkownika w aplikacji. Dedykowana cena zostanie automatycznie naliczona po wyborze liczby akcji, które użytkownik chce kupić. 

Gdzie i jak kupić akcje?

Wszyscy zainteresowani zakupem akcji, mogą to zrobić bezpośrednio w aplikacji SkyCash. Akcje mogą kupić obecni oraz nowi użytkownicy aplikacji. W przypadku braku konta – należy pobrać aplikację z zaufanego sklepu oraz zarejestrować się w kilku prostych krokach. Dla osób chcących zainwestować środki w spółkę, powstała także dedykowana strona akcje.skycash.com, na której znajdują się wszystkie wymagane dokumenty i informacje dotyczące emisji.

Aby kupić akcje, wystarczy: 

  • wejść w kafel Zainwestuj w SkyCash w aplikacji,
  • podać liczbę akcji lub wybrać przygotowany przez nas pakiet,
  • uzupełnić wymagane dane, dbając o ich poprawność,
  • opłacić, podpisać i odesłać formularz zapisu na akcje,
  • akcje po rejestracji emisji zostaną zapisane w Rejestrze akcjonariuszy.

Crowdfunding

SkyCash dołącza do grona firm, które korzystają z crowdfundingu udziałowego w pozyskaniu środków na rozwój. Spółka zbudowała w tym celu system, który w całości obsługuje proces zapisywania się na akcje, ich opłacanie oraz podpisywanie dokumentów z wykorzystaniem ePUAP.

źródło: SkyCash