Wreszcie powstał dzwonek na czasy pandemii

Bezdotykowy wideodomofon Video Doorbell od Alarm.com minimalizuje kontakt gości z dzwonkiem i gospodarzami.

Bezdotykowy dzwonek/wideofon od Alarm.com

Firma Alarm.com ogłosiła nowe urządzenie dla każdego, kto martwi się, że odwiedzający złapią lub przeniosą COVID-19 na ich dzwonek do drzwi. Zamiast używać przycisku, bezdotykowy wideodomofon Video Doorbell sam zadzwoni, podczas gdy jego kamera wykryje odwiedzających stojących na wycieraczce. Alarm.com twierdzi, że jest to „pierwszy dostępny na rynku wideofon do drzwi , który dzwoni bez żadnego kontaktu”, a jego celem jest „zmniejszenie zagrożeń dla zdrowia publicznego i uczynienie wizyt domowych i dostaw bezpieczniejszymi dla wszystkich”.

Na dzwonku i wycieraczce odwiedzający od razu przeczytają instrukcję, jak korzystać z „dzwonka”. Alarm.com sprzedaje również wycieraczkę do dzwonka, która instruuje odwiedzających, gdzie mają stanąć, aby dzwonek mógł ich dobrze uchwycić. Biorąc pod uwagę jak wiele zamawiamy dzisiaj rzeczy z dostawa pod drzwi, istnieje szansa, że ​​ten bezdotykowy dzwonek do drzwi może wywołać zamieszanie u kurierów i innych dostawców.

Instrukcje, jak zadzwonić, znajdują się na samym dzwonku, a także na dodatkowym akcesorium – wycieraczce, która sprzedawana jest osobno.

Gdy dzwonek Alarm.com wykryje osobę, odtwarza dzwonek w domu, wysyła powiadomienie na Twój telefon i rozpoczyna nagrywanie klipu wideo. Możesz widzieć i rozmawiać z gośćmi przez dzwonek do drzwi, a także zintegrować z resztą inteligentnego systemu bezpieczeństwa w domu od Alarm.com. Dzwonienie do drzwi może wyzwalać inne urządzenia, takie jak zapalenie światła, po wykryciu osoby przed drzwiami. Kamera bezdotykowego wideofonu obsługuje rozdzielczość 1080p HDR, a ponadto jest wyposażona w widzenie nocne w podczerwieni.

To godne podziwu, że głównymi osobami, które skorzystałyby na bezdotykowym dzwonku do drzwi, byliby dostawcy, którzy stali się kluczowi w naszym życiu podczas pandemii. Nie jestem jednak pewien, jak bardzo pomocny może być dzwonek bezdotykowy.

Amerykańskie Centers for Disease Control and Prevention (CDC) informuje, że przenoszenie wirusa z powierzchni (jak dotknięcie dzwonka do drzwi zanieczyszczonego wirusem, a następnie dotknięcie twarzy) „nie jest uważane za powszechny sposób rozprzestrzeniania się COVID-19”. Zamiast tego uważa się, że COVID-19 przenosi się najczęściej z osoby na osobę, gdy są one ze sobą w bliskim kontakcie, czego nie trzeba unikać za pomocą bezdotykowego inteligentnego dzwonka do drzwi.

Zestaw: bezdotykowy dzwonek i wycieraczka z instrukcją
Zestaw: bezdotykowy dzwonek i wycieraczka z instrukcją

Bezdotykowy wideodomofon od Alarm.com jest już dostępny za pośrednictwem sieci partnerów instalacyjnych firmy. Sam dzwonek kosztuje poniżej 200 dolarów.

źródło: Alarm.com | The Verge