VPN od Mozilli teraz także na Macu i Linuksie

Z usługi VPN od Mozilli można korzystać na maksymalnie pięciu urządzeniach w cenie subskrypcji w wysokości 5 USD miesięcznie.

Mozilla VPN

Usługa VPN od Mozilli w końcu wylądowała na komputerach Mac z macOS i komputerach z systemem Linux. Po rozszerzeniu Private Network, która została wprowadzona do Firefoksa w 2019 roku i do zamkniętej wersji beta, Mozilla wypuściła w lipcu VPN dla systemu Windows i na Androida. Później wprowadzono wersję aplikacji na urządzenia mobilne z systemem iOS.

Sieć VPN jest obecnie dostępna w sześciu krajach – USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii, Singapurze i Malezji – i według Mozilli wkrótce zostanie uruchomiona w kolejnych regionach. Subskrypcja w wysokości 5 USD miesięcznie obejmuje do pięciu urządzeń, więc można korzystać z VPN-a na swoim telefonie, tablecie i komputerze, nawet jeśli komputer działa pod kontrolą systemu Linux.

Mozilla VPN nie jest najtańszą opcją na rynku. Jednak Mozilla powiedziała, że ​​ponieważ używa mniej linii kodu niż inne VPN-y, usługa jest szybsza niż konkurencyjne odpowiedniki. Można łączyć się z ponad 280 serwerami w ponad 30 krajach za pośrednictwem VPN-a bez żadnych ograniczeń przepustowości. Usługa korzysta z szyfrowania WireGuard na poziomie urządzenia i nie rejestruje aktywności użytkowników w sieci.

źródło: Mozilla | Engadget