Wyszła aktualizacja iOS 12.5.1 dla starszych iPhone’ów

Apple wydało uaktualnienie systemu iOS 12.5.1 (dla starszych iPhone’ów) z poprawkami błędów w powiadomieniach o narażeniu.

Powiadomienia o narażeniu iOS 12.5.1 update

Apple wypuściło aktualizację mobilnego systemu operacyjnego iOS 12.5.1 z poprawkami związanymi z funkcją powiadamiania o narażeniu na COVID-19, która została dodana do starszych iPhone’ów w grudniu zeszłego roku. System iOS 12.5 dostępny jest dla urządzeń, które nie mogły zaktualizować systemu do iOS 14 z kluczową funkcją powiadamiania o ekspozycji. Zachęcam użytkowników ze starszymi urządzeniami do aktualizacji.

Informacja dotycząca poprawki błędu wygląda następująco: „Ta aktualizacja rozwiązuje problem polegający na tym, że powiadomienia o narażeniu mogły nieprawidłowo wyświetlać język profilu rejestrowania”.

Aktualizacja jest dostępna dla nastepujących modeli: iPhone 5s, 6, 6 Plus, iPod Touch, iPad Air, mini 2 oraz mini 3.

Możesz zainstalować aktualizację z aplikacji UstawieniaOgólne, a następnie Uaktualnienia. Aby dokonać aktualizacji, urządzenie musi być naładowane w ponad 50%.

Podczas korzystania z interfejsu Exposure Notification API zostaniesz poproszony o wybranie swojego regionu w celu ustalenia, czy możesz korzystać z tej funkcji. W trakcie dnia urządzenia użytkowników będą wymieniać kody prywatnie i bezpiecznie, aby sprawdzać na kogo byłeś narażony.

Jeśli Ty lub ktoś inny uzyska pozytywny wynik testu na obecność COVID-19, zalogujesz się do systemu powiadomień o narażeniu. Po wykonaniu tej czynności każdy, kto wymienił tokeny z tym urządzeniem, zostanie powiadomiony o ekspozycji.

źródło: Apple