Oakley Prizm Gaming – soczewki chroniące wzrok dla graczy

Chroniące wzrok optyczne soczewki Oakley Prizm Gaming dla graczy i e-sportowców są już dostępne w sprzedaży w Polsce.

Soczewki dla graczy Oakley Prizm Gaming

Zaprojektowane z myślą o graczach i osobach spędzających dużo czasu przed wyświetlaczami, soczewki Oakley Prizm Gaming ochronią wzrok przed szkodliwą emisją niebieskiego światła, dodatkowo wzmacniając kolory, poprawiając kontrast i ostrość widzenia. Można je już zamawiać w warszawskiej sieci salonów Optique lub online. Zmniejszają o 40% emisję szkodliwego, niebieskiego światła w zakresie 380-500 nm, a technologia Prizm poprawia kontrast, wzmacnia kolory i ostrość widzenia. Prizm Gaming to wysokiej jakości szkła korekcyjne dopasowane do indywidualnych wad wzroku (występują także jako tzw. „zerówki”).

Szacuje się, że w Polsce mamy ok. 16 milionów graczy. Z kolei na całym świecie liczba ta przekracza 2,5 miliarda osób, z czego dynamicznie rosnącą grupę stanowią streamerzy oraz e-sportowcy spędzający przed ekranami długie godziny.

W dobie coraz dłuższych gier wideo, zwiększonego zainteresowania streamingiem, a także dobrodziejstw niesionych przez platformy VOD, osoby spragnione cyfrowej rozrywki coraz więcej czasu spędzają każdego dnia przed ekranami monitorów, smartfonów i telewizorów, narażając tym samym oczy na duże zmęczenie.

Problematyczne niebieskie światło

Głównym zagrożeniem dla naszych oczu okazuje się emisja niebieskiego światła, które wpływa w największy sposób na odczucia i zmęczenie wzroku płynące z długiego przesiadywania przed monitorami czy telewizorem. Producenci monitorów reklamują funkcje „blokujące” niebieskie światło, lecz w praktyce nie są to rozwiązania eliminujące problem. Funkcje te ograniczają się do zmiany temperatury barwowej wyświetlacza na bardziej ciepłą, a nie eliminują emisji światła niebieskiego będącego prawdziwym problemem.

Oakley Prizm Gaming

Oakley, amerykańska marka powszechnie ceniona za zaawansowaną technologicznie okulary i gogle przeznaczone dla wymagających sportowców, postanowiła wykorzystać swoje wieloletnie doświadczenie i przygotowała swoje pierwsze gamingowe soczewki – Prizm Gaming.  Posiadają one specjalny filtr, który w fizyczny sposób zmniejsza o 40% emisję niebieskiego światła w zakresie 380-500nm – najbardziej obciążającego wzrok.

Oakley Prizm Gaming
Oakley Prizm Gaming

Filtr światła niebieskiego to nie jedyna cecha szczególna Prizm Gaming. Soczewki z tą technologią wykorzystują specjalne barwniki, które redukują rozpraszające kolory, jednocześnie wzmacniając kolory, na które Twoje oczy są bardziej wrażliwe. Ta separacja barw zwiększa kontrast, umożliwiając wyraźniejsze zobaczenie każdego szczegółu otoczenia. Mimo że soczewki Oakley Prizm Gaming projektowane są inaczej, idea poprawy wydajności jest taka sama. Szkła mają tylko lekko widoczny żółty odcień, co bardzo wyróżnia je od konkurencyjnych rozwiązań. To soczewki o bardzo wysokiej jakości optyki, odpowiadające indywidualnym wadom wzroku, wykonywane na receptę. Technologia Oakley Prizm Gaming dostępna jest także w soczewkach niekorygujących, tak zwanych „zerówkach”. Każdy zainteresowany może więc skorzystać z zalet, które niesie to rozwiązanie.

Wszystkie soczewki mogą być osadzone w stylowych, modnych oprawkach Oakley kilku serii. Modele oprawek przeznaczonych dla graczy zostały zaprojektowane tak, aby nie uwierały nawet podczas używania nausznych słuchawek, co w przypadku długich sesji z ulubioną grą wideo jest kluczowe.

Gdzie kupić?

Soczewki i odpowiednio dopasowane do nich oprawki dostępne są w sieci salonów optycznych Optique, w siedmiu lokalizacjach w Warszawie. W każdym salonie można wykonać kompleksowe badanie wzroku, które jest niezbędne, aby dopasować soczewkę do wady wzroku. Dodatkowo eksperci pomogą w dobraniu oprawek najlepiej pasujących do konkretnej twarzy.

Możliwe jest również wykonanie okularów przy posiadaniu recepty. Posiadając ją, okulary z soczewkami Oakley Prizm Gaming można też zamówić online na stronie optique.pl lub telefonicznie pod numerem +48 888 800 000.

źródło: informacja prasowa