Flagowy TV JZ2000 od Panasonica na 2021 rok

Panasonic przedstawił swój flagowy telewizor na 2021 rok – JZ2000 z wyświetlaczem OLED z 55- 65-calowym ekranem.

Telewizor Panasonic JZ2000 (flagowy model na 2021 rok)

Panasonic ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek swojego flagowego telewizora na 2021 rok – JZ2000 z wyświetlaczem OLED, dostępnego z ekranami w rozmiarach 65 i 55 cali. Dzięki dostrojeniu w Hollywood i doskonałej dokładności odwzorowania kolorów telewizory OLED Panasonic zawsze były najlepszym wyborem do oglądania wysokiej jakości filmów i seriali telewizyjnych. Telewizor Panasonic JZ2000 jest również doskonałym wyborem dla graczy ze względu na bardzo małe opóźnienie sygnału wejściowego oraz obsługę zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR) i wysokiej prędkości wyświetlania klatek (HFR) w standardzie HDMI 2.1.

Najważniejsze informacje o Panasonic JZ2000:

 • Nowy procesor HCX Pro AI umożliwia automatyczną optymalizację jakości obrazu i dźwięku w zależności od rodzaju oglądanych treści.
 • Tryb gracza „Game Mode Extreme” zapewnia znaczące zmniejszenie opóźnienia sygnału na wejściu, co w połączeniu ze zmienną częstotliwością odświeżania (VRR) i wysoką prędkością wyświetlania klatek (HFR) w standardzie HDMI 2.1 poprawia wrażenia z gry. 
 • Wbudowane głośniki skierowane w bok i w górę, zapewniają doskonały dźwięk przestrzenny i niesamowite wrażenia dźwiękowe w technologii Dolby Atmos®.
 • „Tuned by Technics”: system dźwiękowy opracowany ze wsparciem inżynierów z należącej do firmy Panasonic, uznanej marki dźwiękowej Technics.
 • Dostrojony w Hollywood panel „Master HDR OLED Professional Edition” zapewnia większą jasność w porównaniu z konwencjonalnymi telewizorami OLED.
 • Dodatkowe ulepszenia ekranu głównego (Home Screen), w tym opcja Scenery i podwójne połączenie Bluetooth.

Ponadto, jeśli ktoś nie lubi majstrować w ustawieniach, telewizor JZ2000 daje taką możliwość. Jest on wyposażony w nowy procesor, który potrafi wykorzystywać sztuczną inteligencję do rozpoznawania przeglądanych treści, a następnie automatycznie optymalizuje obraz i dźwięk, dzięki czemu zawsze można cieszyć się najlepszym odbiorem bez kiwnięcia palcem.

Dodanie głośników skierowanych na boki do unikalnej implementacji głośników skierowanych do góry firmy Panasonic zapewnia również wyjątkowy dźwięk przestrzenny, który poprawia wrażenia podczas oglądania filmów, transmisji sportowych lub grania w gry. Ponieważ JZ2000 jest również wyposażony w zmodyfikowany panel OLED, który zapewnia znacznie lepsze szczytowe i średnie natężenia jasności obrazu, stanowi on wyjątkowe rozwiązanie w jednej obudowie.

Yasushi Murayama, Dyrektor ds. Strategii Produktu w dziale „Visual and Sound” Panasonic, mówi: „JZ2000 jest symbolem tego, co chcemy osiągnąć w Panasonic. Opierając się na doskonałym odwzorowaniu kolorów, dzięki któremu ​​telewizory Panasonic idealnie nadają się do oglądania filmów, ciągle poprawiamy parametry użytkowe także w innych dziedzinach, takich jak gry. Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji telewidzowie mogą automatycznie korzystać z najlepszych ustawień obrazu i dźwięku. Naszym celem jest po prostu zapewnianie klientom czerpania prawdziwej przyjemności z oglądania ulubionych treści. Niezależnie od tego, czy interesują się filmami, grami, transmisjami sportowymi, czy czymś innym, chcemy, żeby wzmożone doznania wizualne i dźwiękowe sprawiały im radość i zadowolenie”. 

Procesor HCX PRO AI i tryb AUTO AI

Telewizor JZ2000 będzie wyposażony w zupełnie nowy procesor o nazwie HCX Pro AI – gdzie skrót AI oznacza sztuczną inteligencję. Nowy procesor HCX Pro AI zapewnia optymalne wrażenia użytkownikom, precyzyjnie wykrywając rodzaj oglądanych treści takich jak filmy, sport, muzyka, rozmowy itp., a następnie automatycznie dostosowuje jakość obrazu i dźwięku.

Procesor HCX Pro AI jest w stanie rozpoznać odtwarzaną treść w czasie rzeczywistym, analizując obraz co sekundę. Następnie w module przetwarzania AI procesor porównuje wyświetlany obraz z obrazami w bibliotece treści, by automatycznie optymalizować jakość zarówno obrazu jak i dźwięku dla tego rodzaju treści.

Przykładowo, jeśli procesor wykryje, że oglądany jest mecz piłkarski, dostosuje jakość obrazu tak, żeby trawa wyglądała bardziej naturalnie, a zawodnicy bardziej realistycznie, a także automatycznie dostosuje dźwięk, żeby widz czuł się tak, jakby był na stadionie. Natomiast, jeśli procesor wykryje, że oglądany jest film, wybierze najlepsze odwzorowanie kolorów i na podstawie wiedzy, którą firma Panasonic zdobyła podczas wieloletniej współpracy z wytwórniami filmowymi w Hollywood, dostosuje jakość obrazu tak, żeby zapewnić widzowi bardziej kinowe wrażenia, których oczekuje od marki Panasonic.

Procesor HCX Pro AI (Panasonic JZ2000

Sztuczna inteligencja była tworzona przez dłuższy czas przy użyciu ponad miliona różnych elementów treści. Miało to na celu ułatwienie większości naszym klientom korzystania z wszystkich ulubionych treści w najbardziej zoptymalizowanych ustawieniach obrazu i dźwięku, bez konieczności zbytniego zastanawiania się nad tym.

Udoskonalenie wrażeń podczas gier

Dzięki dużej mocy procesora HCX Pro AI Panasonic jest w stanie jeszcze bardziej zmniejszyć opóźnienie podczas grania. Opóźnienie (określane również jako „opóźnienie sygnału wejściowego”) oznacza czas pomiędzy naciśnięciem przycisku na manipulatorze do gier, np. na dżojstiku, a wyświetleniem tej czynności na ekranie. JZ2000 zmniejsza opóźnienie sygnału wejściowego do najniższych w branży wartości dla telewizorów OLED. Zmniejszenie opóźnienia sygnału wejściowego nie wynika z udoskonaleń wprowadzonych w całej branży, ale jest wynikiem znaczących udoskonaleń technicznych wprowadzonych przez firmę Panasonic.

Powyższe zmniejszenie opóźnienia sygnału jest kluczowym składnikiem trybu gracza „Game Mode Extreme”, który będzie dostępny w JZ2000. Tryb gracza „Game Mode Extreme” charakteryzuje się:

 • małym opóźnieniem sygnału,
 • zmienną częstotliwością odświeżania (VRR) i wysoką prędkością wyświetlania klatek (HFR) w standardzie HDMI 2.1,
 • specjalnym trybem obrazu do gier („tryb gry”),
 • obsługą łącza HDMI Signal Power Link, które poprawia wrażenia i ułatwia korzystanie z telewizorów Panasonic z urządzeniami nieobsługiwanymi przez funkcję CEC, takimi jak stare dekodery lub komputery PC.

Tryb „Game Mode Extreme” zapewnia niesamowite wrażenia podczas gier na telewizorze JZ2000, dzięki czemu idealnie nadaje się zarówno dla profesjonalnych, jak i amatorskich graczy.

Ulepszenia dźwięku

Telewizor JZ2000 poszerza również granice możliwości w kompleksowym pakiecie, który zapewnia zarówno niesamowite wrażenia dźwiękowe, jak i zadziwiającą jakość obrazu.

Dźwięk w TV Panasonic JZ2000

Telewizor JZ2000 jest wyposażony w głośniki skierowane na bok, oprócz głośników skierowanych do góry, które zastosowano w poprzedniku tego modelu. Cały pakiet, znany po nazwą 360° Soundscape Pro, jest w stanie zapewnić oszałamiające wrażenia dźwiękowe w standardzie Dolby Atmos®. Wiele wbudowanych głośników skierowanych do góry, na bok i do przodu tworzy przestrzenną scenę dźwiękową wraz z zawartością Dolby Atmos®.

Dodanie większej liczby głośników oznacza, że ​​telewizor JZ2000 jest w stanie lepiej niż kiedykolwiek wcześniej uwydatnić dźwięki kierunkowe, dając widzom prawdziwe poczucie przestrzenności dźwięku. Podczas oglądania filmów, będzie to dźwięk przestrzenny na poziomie kinowym; podczas oglądania transmisji sportowych będzie to wrażenie przebywania na stadionie. JZ2000 jest wyposażony w mocne i dynamiczne wyjście uzupełnione mocnym basem. Cały system dźwiękowy został opracowany z pomocą inżynierów z należącej do Panasonic, uznanej marki dźwiękowej Technics, skąd wzięło się określenie „Tuned by Technics”.

Niestandardowy panel OLED

Podobnie jak jego poprzednik, telewizor JZ2000 został wyposażony w opatentowany przez firmę Panasonic panel „Master HDR OLED Professional Edition”.  Oznacza to, że JZ2000 z panelem OLED wyróżnia się spośród wszystkich innych telewizorów OLED na rynku pod względem jasności obrazu.

Telewizor Panasonic JZ2000

Wyjątkowy panel „Master HDR OLED Professional Edition został specjalnie dostosowany przez inżynierów ośrodka badawczo-rozwojowego firmy Panasonic. Przyczyniło się to do jeszcze lepszej kontroli parametrów wpływających na jakość obrazu. W porównaniu ze zwykłymi telewizorami OLED, panel „Master HDR OLED Professional Edition” zapewnia wyższe szczytowe i średnie poziomy jasności, co skutkuje zwiększonym zakresem dynamicznym. Dzięki temu zawartość obrazu HDR na innych telewizorach OLED wygląda na przyciemnioną w porównaniu z JZ2000.

Dostrojenie w Hollywood i obsługa formatów

Nowy telewizor OLED JZ2000 stanowi połączenie technicznej precyzji firmy Panasonic, której podstawę stanowi japońska wiedza specjalistyczna i technika, z umiejętnościami Stefana Sonnenfelda w zakresie dostrajania kolorów.

Stefan Sonnenfeld, założyciel i dyrektor generalny Company 3, jest zaufanym współpracownikiem kilku najlepszych filmowców na świecie. Sonnenfeld jest jednym z nielicznych czołowych artystów, którzy są zwolennikami korekcji kolorów stosowanej do celów opowiadania historii i przekazywania emocji. Określony przez NPR jako „da Vinci w dziedzinie filmów”, Sonnenfeld wykorzystał swoje umiejętności kolorysty w wielu najbardziej uznanych i popularnych filmach ostatniej dekady, takich jak m.in. „Narodziny gwiazdy”, „Wonder Woman”, „Człowiek ze stali”, „Piękna i bestia”, „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy”, „Jurassic World”, „300”. Podobnie jak wielu innych czołowych kolorystów używa on ekranów OLED firmy Panasonic jako wielkoformatowych monitorów wzorcowych w codziennej pracy. Telewizory OLED firmy Panasonic są faktycznie szeroko stosowane w studiach i firmach realizacji filmów.

Telewizor JZ2000 obsługuje bardzo szeroką gamę formatów HDR, w tym Dolby Vision IQ, Dolby Vision, Filmmaker Mode, a także HLG Photo, będącym formatem fotografii filmowej, który przenosi fotografię filmową do świata HDR.

 • Jeśli chodzi o tryb Filmmaker Mode, Panasonic dodał swoją oryginalną funkcję „Intelligent Sensing”, która dynamicznie dostosowuje obraz w oparciu o natężenie oświetlenia otoczenia.
 • Dolby Vision IQ rozszerza zalety Dolby Vision poza HDR, inteligentnie optymalizując jakość obrazu dla widzów niezależnie od oświetlenia otoczenia lub rodzaju treści – wszystko to odbywa się bez konieczności użycia pilota.

Telewizor JZ2000 obsługuje również funkcję HDR10+ Adaptive, która dynamicznie dostosowuje jasność obrazu HDR do warunków oświetlenia w pomieszczeniu w miejscu oglądania, zachowując intencje twórcy w każdych warunkach, zarówno ciemnych, jak i jasnych, bez utraty szczegółów lub kontrastu. 

Udoskonalenia systemu MY HOME SCREEN 6.0

Telewizor JZ2000 jest wyposażony w najnowszą iterację wysoko ocenianego inteligentnego systemu operacyjnego TV firmy Panasonic – my Home Screen 6.0. W nowej wersji znacznie udoskonalono parametry użytkowe.

Telewizor Panasonic JZ2000 na półce w salonie

Funkcja „my Scenery” pozwala użytkownikowi wybrać zestaw relaksujących zdjęć i filmów lub ustawić własne, w celu odzwierciedlenia nastroju lub pory dnia. Idealnie nadaje się to do ćwiczeń koncentracji uwagi lub przygotowania do snu. Oprócz zdjęć z klubu LUMIX CLUB, które podkreślają piękno Japonii, w „my Scenery” zamieściliśmy również najpiękniejsze filmy z LoungeV Studio (www.loungev.com), które pomogą zrelaksować się po ciężkim dniu pracy.

Podwójne połączenie Bluetooth umożliwia telewizorowi przesyłanie dźwięku do dwóch oddzielnych urządzeń Bluetooth jednocześnie. Dzięki temu, przykładowo, , późno w nocy małżonkowie mogą jednocześnie słuchać filmu przez słuchawki Bluetooth bez zakłócania snu dzieciom.

Menu zostało ulepszone, żeby umożliwić szybki dostęp do najczęściej używanych ustawień obrazu, dźwięku i innych.

Telewizor JZ2000 obsługuje również wbudowane główne usługi głosowe, co umożliwia użytkownikom obsługę niektórych kluczowych funkcji telewizora za pomocą głosu.

źródło: Panasonic