Elon Musk mówi „Używaj Signala” – i stało się!

Signal z trudem nadąża za wzrostem liczby nowych użytkowników po publicznym poparciu usługi przez Elona Muska. Czy WhatsApp rozważy cofnięcie zmian w regulaminie?

„Use Signal” - tweet Elona Muska
„Use Signal” – tweet Elona Muska

W skrócie: Signal, wieloplatformowa zaszyfrowana aplikacja do przesyłania wiadomości od organizacji non-profit Signal Foundation, z trudem nadąża za wzrostem liczby nowych użytkowników po krótkim i wymownym tweecie jednej znanej postaci ze świata technologii – Elona Muska. Jest to rodzaj poparcia, o którym większość firm mogłaby tylko pomarzyć (lub musiałaby za nią zapłacić duże pieniądze). Według rankingu Bloomberg Billionaires Index Musk jest obecnie najbogatszym człowiekiem na świecie z majątkiem wartym 194,8 mld dolarów – o 9,5 mld dolarów więcej niż wart jest majątek Jeffa Bezosa.

Napływ nowych użytkowników nastąpił wkrótce po tym, jak Elon Musk zasugerował na Twitterze, aby ludzie używali Signala – prawdopodobnie w odpowiedzi na zaktualizowane warunki korzystania WhatsAppa. Zgodnie z nowymi warunkami, WhatsApp będzie mógł udostępniać dane użytkownika firmie macierzystej – Facebookowi i stronom trzecim.

Signal we wczorajszej wiadomości na Twitterze powiedział, że kody weryfikacyjne są wysyłane do użytkowników z opóźnieniem u kilku operatorów komórkowych, „ponieważ tak wiele nowych osób próbuje teraz dołączyć do Signala”.

Obecnie Musk ma 41,6 miliona obserwujących na Twitterze. Signal nie podał, ilu nowych użytkowników dołączyło do platformy od czasu publikacji tweeta Muska, ale biorąc pod uwagę retweety (tweet został udostępniony ponad 25 000 razy), nie ma wątpliwości, że wiadomość została obejrzana przez kilkaset milionów osób.

Signal najwyraźniej wszystko załatwił kilka godzin później i znów był w stanie bezzwłocznie wysłać kody weryfikacyjne. „Dziękujemy wszystkim operatorom, którzy przestawili właściwe przełączniki” – dodał Signal.
Biorąc pod uwagę reakcję na ogłoszenie związane z regulaminemWhatsAppa, być może ważniejsze pytanie brzmi, czy Facebook cofnie swoje kontrowersyjne zmiany w polityce prywatności?

Tymczasem jeśli chcesz pobrać na smartfona najlepiej chroniący prywatność komunikator mobilny, przejdź do sklepu Google Play i App Store na swoim urządzeniu, lub przeczytaj o ostatnich nowości i skorzystaj z linków do sklepu:

źródło: Bloomberg | TechSpot