POCO zwiastuje F2 – następcę legendarnego F1

Marka POCO zapowiada wydanie następcę telefonu Pocophone F1, ale najnowsze doniesienia sugerują, że jednak nie będzie to demon szybkości.

Pocophone F2 (2021 teaser)

POCO wypuściło wiele telefonów, odkąd jego kultowy Pocophone F1 zadebiutował w 2018 roku, ale marka stworzona przez Xiaomi uniknęła stworzenia bezpośredniej kontynuacji – nawet F2 Pro za 500 USD jest o wiele za drogi, aby można go było uznać za prawdziwą kontynuację. Jednak wkrótce możesz zobaczyć odpowiedniego następcę. Serwis GSMArena zauważa, że ​​Poco zaczęło zwiastować „F2” na filmie, dziękując fanom za sukces w 2020 roku. Nie zobaczymy na nim nic więcej oprócz samej nazwy (około 45-sekundowego znaku), ale to może być wszystko, co musisz wiedzieć, jeśli masz nadzieję na kolejne urządzenie z tej serii.

Po prostu nie licz na to, że Poco powtórzy pierwotną strategię dostarczania niemal flagowych specyfikacji po przystępnych cenach. Plotka z grupy Telegram zorientowanej na Xiaomi sugeruje, że F2, nazywany Courbet, będzie używał średniej klasy chipa Snapdragon 732G, takiego jak Poco X3.

Jego wyróżniające się funkcje mogą obejmować poczwórny układ tylnych kamer, akumulator o pojemności 4250 mAh z ładowaniem obustronnym i, być może, wyświetlacz 120 Hz. Te funkcje nadal dawałyby F2 przewagę nad innymi budżetowymi telefonami, ale nie pozostawiałyby kupujących Galaxy S21 z poczuciem żałowania swoich decyzji.

Nie jest pewne, kiedy Poco wypuści F2, jaka będzie jego cena i czy będzie dostępny w krajach europejskich. Mimo to, może to być jeden z najważniejszych telefonów roku.

Poco jako niezależna marka jest nadal stosunkowo niewielka (w trzecim kwartale zdobyła 2 procent udziału w rynku w Indiach), ale za nią stoi zarówno reputacja Xiaomi, jak i szybko rosnąca liczba fanów. Pocophone F2 może pomóc Poco stać się popularną nazwą, przynajmniej w Indiach i innych krajach, w których Xiaomi prowadzi sprzedaż budżetowych modeli.

źródło: Engadget | GSMArena