Rozpocznij 2021 rok z serią „Poradnik Headspace: Medytacja”

Zadbaj o swój umysł z serialem poradnikowym „Poradnik Headspace: Medytacja”, który został zrealizowany przez Netfliksa we współpracy z Headspace.

Poradnik Headspace: Medytacja – serial poradnikowy w serwisie Netflix (2021)

Ten 8-odcinkowy serial pokazuje, jak medytacja może pomóc w codziennym życiu. Od radzenia sobie ze stresem po odczuwanie wdzięczności – każdy odcinek uczy najpierw podstaw i technik tej praktyki, a następnie kończy się prowadzoną medytacją. Włącz odtwarzanie, zamknij oczy i odkryj liczne korzyści płynące z medytacji. Pod kierunkiem współzałożyciela Headspace, Andy’ego Puddicombe’a, w serialu Poradnik Headspace: Medytacja (tyt. oryg. Headspace Guide to Meditation ) poznasz podstawy medytacji za pomocą zabawnych animacji i kojącej muzyki – premiera nowej serii na całym świecie 1 stycznia 2020 roku na Netflixie.

Netflix chce, aby jego subskrybenci odetchnęli, zresetowali się i spokojnie zaczęli nowy rok. Aby skierować ludzi na właściwą ścieżkę, serwis streamingowy połączył siły z platformą mediacyjną Headspace, aby stworzyć aż 3 oryginalne serie, które pojawią się w tym roku:

  • ?‍♂️ Poradnik Headspace: Medytacja (Headspace Guide to Meditation)
  • ? Poradnik Headspace: Sen (Headspace Guide to Sleep)
  • ? Poradnik Headspace: Cyfrowe doznania (An Interactive Experience)

Cała seria była animowany przez cztery różne studia animacyjne, z których każde było odpowiedzialne za animację czterech odcinków. Producenci serialu starannie wybrali studia, które mogłyby nadać swoim materiałom własny, niepowtarzalny wygląd. Augenblick Studios, jedno z wybranych studiów, z zadowoleniem przyjęło możliwość produkcji abstrakcyjnych i eksperymentalnych animacji dla mediów głównego nurtu. Studio, znane ze swojej ostrej, surrealistycznej i mocno stylizowanej animacji, miało za zadanie wizualizację i stworzenie czterech odcinków, które były interpretacją medytacji, a jednocześnie odzwierciedlały styl studia.

Projekt rozpoczął się jesienią 2020 roku i był to pierwszy projekt Augenblick Studios, który został wyprodukowany w całości podczas kwarantanny. Aby poradzić sobie z produkcją, studio szybko przekształciło się, aby sprawnie pracować zdalnie.

Przewodnik po medytacji Headspace’a bada podstawy medytacji i to, jak może pomóc nam być bardziej obecnym i mniej rozproszonym w naszym codziennym życiu. Każdy odcinek koncentruje się na innej korzyści – od radzenia sobie ze stresem po akceptację wdzięczności – i zaczyna się od nauczenia podejścia i technik, a kończy się prowadzoną medytacją.

Współzałożyciel Headspace i były buddyjski mnich Andy Puddicombe prowadzi widza na każdym kroku w oryginalnych ośmiu 20-minutowych odcinkach, a jego głos łączy się z zabawnymi animacjami i kojącą muzyką. Seria jest również dostępna z napisami i lokalnym dubbingiem (lektorem) w 30 językach, w tym w języku polskim

Obejrzyj zwiastun serialu:.

Niezależnie od tego, czy chcesz nauczyć się uważności po raz pierwszy, czy też chcesz pogłębić swoją praktykę, Poradnik Headspace: Medytacja ma nadzieję pomóc widzom rozpocząć nowy rok z nową energią.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: Netflix Polska | Animation World Network