Ruszyła faza testów Radia 357

W środę 23 grudnia licytacji Radia 357 słuchało około 93 tysięcy osób – w sumie zebrano blisko 280 tysięcy zł. Oficjalny start Radia 357 coraz bliżej!

Testy Radia 357

Radio 357 przedpremierowo nadawało testowo audycję Piotra Kaczkowskiego oraz prowadzoną przez Kubę Strzyczkowskiego licytację na rzecz Fundacji Świętego Mikołaja. W sumie na rzecz Fundacji Świętego Mikołaja – na laptopy do nauki zdalnej dla dzieci udało się zebrać 278 269 złotych. Jak wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl, programu nadawanego testowo słuchało ok. 93 tys. osób. Radio wypuściło także pierwsza wersję swojej aplikacji mobilne na smartfony z systemami Android i iOS. Kolejne testy już niebawem!

Faza testów oznacza, że Radio 357 jest coraz bliżej startu!

Na stronie internetowej radio357.pl (która obecnie służy tylko do testów i nie jest finalnym projektem strony radia) znajduje się już szkieletowy serwis, który ma tylko jedno zadanie: pozwolić posłuchać audycji testowych, gdy są akurat nadawane (czyli – nadal – co jakiś czas). Celem testów jest obecnie sprawdzenie jakości transmisji nadawanych audycji, nie oceniamy strony internetowej.

Jeśli akurat nadawana jest audycja i słyszysz ją w playerze na stronie – jest OK. W pozostałych porach odtwarzacz będzie wyświetlał błąd. Twórcy radia informują na swoich kanałach, w jakich godzinach można wziąć udział w testowaniu anteny. Patroni wspierający radio w serwisie Patronite mogą zgłaszać błędy w zamkniętej grupie na Facebooku.

Aplikacja mobilna „Radio 357”

Oficjalna aplikacja Radia 357 została zgłoszona już do sklepów Google Play oraz App Store, przechodzi teraz weryfikację i niedługo będzie można ją pobrać bezpłatnie na urządzenia z systemami Android i iOS. Aplikację jako pierwsi będa testowali chętni testerzy-patroni.

Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej Radio 357

Obecnie aplikacja została zweryfikowana w sklepie Google Play:

Jak wspominają twórcy Radia 357, rozgłośnię buduje sie od 6 do 12 miesięcy, a sami próbują postawić ją w zaledwie 3 miesiące – okażmy więc trochę wyrozumiałości i cierpliwości, bo wszystko wygląda na to, że premiera już tuż-tuż. Niestety nie znamy jeszcze konkretnej daty.

źródło: Radio 357