Baby Yoda (Grogu) w 3D w Twoim pokoju!

Jak przywołać Dziecko (Baby Yoda) z serialu „The Mandalorian” w rozszerzonej rzeczywistości do dowolnego miejsca, dzięki mobilnej wyszukiwarce Google?

Baby Yoda (Grogu) w rozszerzonej rzeczywistości (AR)

Firmie Google nie jest obca współpraca z innymi firmami, a jeden z ostatnich projektów zrealizowała wspólnie z Disney+, aby uczcić finał drugiego sezonu serialu science fiction pod tytułem The Mandalorian. Dwa sezony spin-offu serii Star Wars (Gwiezdne Wojny) dostępny jest wyłącznie na platformie Disney+, która jeszcze nie zadebiutowała w Polsce. Google niedawno ogłosiło również miliardowe urządzenie, na którym działa platforma ARCore. Teraz każdy (nawet w naszym kraju…) może wywołać własnego interaktywnego Grogu (w porządku, Baby Yodę, czyli Dziecko z serialu The Mandalorian), który żyje w rozszerzonej rzeczywistości 3D i można go umieścić w dowolnym miejscu.

Jak wyświetlić Baby Yodę w dowolnym miejscu w AR?

Jeśli wyszukasz w mobilnej wyszukiwarce Google na swoim smartfonie takie frazy jak „Grogu”, „Baby Yoda” lub „Mandalorian”, na górze wyników wyszukiwania zobaczysz model 3D. Kliknij przycisk „Wyświetl w 3D”, a przejdzie trójwymiarowy model Baby Yody pojawi się na pełnym ekranie i zacznie się animować. Możesz powiększać, pomniejszać lub obracać go w przeglądarce, a jeśli chcesz możesz wyświetlić go w swoim pokoju w aplikacji Google.

Gdy już wyświetlisz swojego Grogu możesz być lekko rozczarowany, ponieważ model 3D tak naprawdę niewiele poza staniem nie robi, od czasu do czasu się rozgląda dookoła i ogólnie jest uroczym kosmitą z którym można sobie strzelic fotkę i wrzucić na Insta. Dziecko Yoda wydobywa też wszystkie urocze odgłosy, które uczyniły go tak wielkim hitem w sieci.

Współpraca między Google i The Mandalorian jest kontynuacją The Mandalorian AR Experience, które zostało uruchomione w zeszłym miesiącu, ale tylko na ograniczonej liczbie telefonów.

Grogu (Baby Yoda, Dziecko) w 3D w wyszukiwarce Google na smartfony

Wynik wyszukiwania Grogu w AR jest pierwszym powiązaniem, jakie widzieliśmy w usłudze Wyświetl w 3D, która do tej pory koncentrowała się na prawdziwych zwierzętach, ptakach, funkcjach biologicznych oraz miejscach związanych z kulturą lub dziedzictwem kulturowym. Oznacza to jednak, że jeszcze kilka osób dowie się, jaką frajdę można mieć, sprawiając, że obiekty AR pojawiają się w Twojej przestrzeni. Jak widać, w tym przypadku Grogu poznaje lokalną przyrodę.

Może Cię zainteresować także: 

źródło: Google