Aplikacja Alior Mobile dostępna w AppGallery

Aplikacja bankowości mobilnej dla klientów Alior Banku – Alior Mobile, dołączyła do AppGallery – autorskiego sklepu z aplikacjami Huawei.

Aplikacja Alior Mobile w sklepie AppGallery

Aplikacja Alior Mobile w pierwszej kolejności będzie dostępna w AppGallerydla urządzeń Huawei opartych o Google Mobile Services, a docelowo zostanie zintegrowana z Huawei Mobile Service. Po integracji z HMS aplikacja będzie dostępna dla użytkowników najnowszych urządzeń w portfolio marki, takich jak najnowszy smartfon Huawei Mate 40 Pro, telefony z serii P40 oraz Y – Y6p i Y5p, smartfony z serii Mate 30, a także innowacyjny, składany smartfon Mate Xs. O HMS oparte są także najnowsze tablety Huawei – MatePad, MatePad Pro, MatePad T10, MatePad T10s i MatePad T8.

Celem Alior Banku jest stały rozwój aplikacji, wyjście poza ramy bankowości i stworzenie w niej ekosystemu usług pozabankowych, z których klient będzie mógł wygodnie korzystać o każdej porze, bez względu na to, gdzie się znajduje. Dlatego w Alior Mobile sukcesywnie dodawane są kolejne rozwiązania własne oraz partnerów zewnętrznych, dzięki którym aplikacja zyskuje nowych użytkowników. W trzecim kwartale 2020 roku ich liczba wyniosła 585 tys., co oznacza 47 proc. wzrost w ciągu roku. Dążąc do zwiększenia popularności aplikacji Alior Bank zdecydował o zawiązaniu współpracy z firmą Huawei. Od teraz klienci banku znajdą jego aplikację mobilną w AppGallery, autorskim sklepie z aplikacjami Huawei.

Alior Bank to bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. W swojej działalności łączy zasady tradycyjnej bankowości z innowacyjnymi rozwiązaniami, dzięki którym systematycznie wzmacnia pozycję rynkową i wyznacza nowe kierunki rozwoju polskiej bankowości.

Oprócz aplikacji Alior Mobile, w AppGallery znajduje się jeszcze dziewięć aplikacji bankowych. Ogólnie w sklepie jest już ponad 1000 polskich aplikacji, a w skali globalnej jest ich już ponad 96 tysięcy. Każdego miesiąca ze sklepu korzysta ponad 490 milionów aktywnych użytkowników z całego świata. Sklep jest częścią ekosystemu Huawei Mobile Services, w skład którego wchodzą takie usługi jak Chmura, Przeglądarka i Motywy. Kluczem do ekosystemu HMS jest ID Huawei, czyli cyfrowy identyfikator użytkownika umożliwiający szybki i łatwy dostęp do usług na urządzeniach Huawei.

Alior Mobile w sklepie AppGallery – zrzut ekranu

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej banku.

źródło: Alior Bank