Bądź Pro: Jak zamienić hasło do Wi-Fi w kod QR?

Zapomnij o wpisywaniu długich haseł do domowej sieci Wi-Fi! Zamień hasło do Wi-Fi w kod QR, aby łatwo udostępniać je swoim gościom.

Hasło do Wi-Fi w kodzie QR

Czy nie nienawidzisz podawania odwiedzającym swojego długiego i skomplikowanego hasła do Wi-Fi? Co zrobicć aby Twoi znajomi i goście mogli szybko i łatwo skorzystać z Twojej domowej sieci? Dzięki kodom QR, będą mogli połączyć się z siecią szybko i łatwo, wystarczy je błyskawicznie zeskanować. W tym wpisie pokażę Ci krok po kroku, jak to zrobić. Pod warunkiem, że jak większość z nas nie masz nic przeciwko udostępnianiu swojej sieci Wi-Fi podczas odwiedzin znajomych.

Sprawdź także: Aplikacje mobilne do generowania QR kodów

Nienawidzimy konieczności znajdowania naszego hasła i odczytywania go (kilka razy, ponieważ za pierwszym razem nie udało się go prawidłowo wprowadzić – znasz to, prawda?), aby ktoś nowy mógł dołączyć do naszej sieci.

Ale to nie musi być takie skomplikowane. Odwiedzający mogą szybko i bez wpisywania haseł dołączyć do Twojej sieci bezprzewodowej, po prostu skanując kod QR swoim smartfonem.

⚠️ PAMIĘTAJ! Zawsze używaj trudnego do odgadnięcia hasła do swojej sieci Wi-Fi . Dosęp do swojej sieci przyznawaj tylko zaufanym osobom!

Jak zamienić hasło Wi-Fi w kod QR?

Tworzenie niestandardowego kodu QR dla sieci Wi-Fi jest bezpłatne i proste. Ale zanim zaczniesz, potrzebujesz kilku rzeczy. Najpierw zanotuj nazwę (SSID) i hasło swojej sieci Wi-Fi.

Pamiętaj, że zarówno w SSID, jak i haśle rozRóżniaNa jeSt wieLkość liTer, więc pamiętaj, aby je dokładnie zapisać. Teraz wykonaj następujące kroki:

  • Odwiedź witrynę QiFi.org, gdzie znajdziesz darmowy generator kodów QR.
  • Wpisz nazwę SSID swojej sieci Wi-Fi.
  • Wpisz hasło do swojej sieci Wi-Fi.
  • Kliknij Generuj.

Po wygenerowaniu kodu możesz wyeksportować kod QR go jako plik PNG lub od razu go wydrukować. Zalecam najpierw go zapisać, aby mieć do niego dostęp później i wydrukować dodatkowe kopie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Następnie możesz umieścić kod QR w miejscu, w którym inni będą mogli go łatwo zeskanować. Jeśli nie masz drukarki, zapisz kod QR w telefonie. W razie potrzeby inni mogą zeskanować go z Twojego ekranu.

Jak zeskanować kod QR?

iPhone i większość urządzeń z Androidem ma teraz wbudowaną możliwość skanowania kodów QR. Po prostu otwórz aplikację aparatu, skieruj urządzenie na kod QR i dotknij powiadomienia, gdy pojawi się monit, aby skorzystać z łącza.

źródło: Cult Of Mac