Apple TV pojawi się na Chromecastach z Google TV

Aplikacja Apple TV będzie dostępna na Chromecastach z Google TV a także na kolejnych modelach telewizorów działających pod Androidem.

Apple TV na Google TV

Wygląda na to, że firmy Apple i Google coraz bardziej zacieśniają współpracę. Po ogłoszeniu na początku grudnia 2020 roku, że Apple Music będzie dostępne na inteligentnych głośnikach i wyświetlaczach Google’a, dowiadujemy się o udostępnieniu kolejnych serwisów. Aplikacja Apple TV będzie dostępna także na Chromecastach z Google TV na początku przyszłego roku, a wkrótce pojawi się na większej liczbie urządzeń Smart TV z systemem Android TV.

Taka symbioza jest korzystna dla obu firm. Google twierdzi, że Chromecast jest teraz „jednym z nielicznych urządzeń do przesyłania strumieniowego ze wszystkimi głównymi serwisami do subskrypcji wideo”. W międzyczasie usługa Apple TV+ będzie dostępna dla szerszej grupy odbiorców niż wcześniej. Chociaż warto zauważyć, że aplikacja Apple TV była już wcześniej obsługiwana przez Roku i Fire TVs i pojawiła się również na konsoli PlayStation.

Nowy system operacyjny Google dla Chromecasta wciąż wymaga dopracowania. Chociaż jednym z największych zalet jest integracja wszystkich różnych usług przesyłania strumieniowego w jednym interfejsie, to nie wszystkie aplikacje zachowują się w ten sam sposób. Programy, które oglądasz w HBO Max, pojawią się na przykład w wierszu „Kontynuuj oglądanie” w Google TV, ale z jakiegoś powodu nie będą to tytuły z Prime Video lub Netflix.

Będziemy musieli poczekać, aż aplikacja Apple TV pojawi się na platformie opartej na Android TV, aby zobaczyć, jak dobrze będzie działać, ale na razie Google obiecuje, że przynajmniej „będziesz mógł zobaczyć Apple Originals w swoich spersonalizowanych rekomendacjach i wynikach wyszukiwania” i będziesz mieć możliwość zapisania ich na swojej uniwersalnej liście obserwowanych.

Przypuszczalnie Asystent Google’a znajdzie również filmy i seriale z Apple TV+, gdy użyjesz go do wyszukania czegoś do obejrzenia. Miło jest obserwować, jak biblioteka multimediów w Google TV rozrasta się i obejmuje ekskluzywne tytuły Apple, takie jak Ted Lasso i The Morning Show.

źródło: Google | Apple | (fot. Sony)