Kody App Clip dostępne dla programistów i użytkowników

Kody aplikacji App Clip Codes od firmy Apple mogą być już wykorzystywane przez twórców aplikacji i użytkowników iPhone’ów.

App Clip Code

Kody App Clips zostały wprowadzone wraz z systemem iOS 14 jako nowy sposób korzystania z określonych części aplikacji mobilnych, bez konieczności pobierania jej w całości na iPhone’a lub iPada. Chociaż użytkownicy mogli już wypróbować klipy aplikacji za pomocą adresów URL, tagów NFC lub kodów QR, firma Apple oferuje teraz również niestandardowe kody App Clips, które mogą wykorzystywać twórcy aplikacji i użytkownicy iPhone’ów.

Do czego służą App Clips?

App Clips umożliwiają dostęp do części aplikacji bez instalowania jej na urządzeniu, dzięki niewielkiemu plikowi binarnemu, który oferuje szybkie zadania, dzięki czemu można lepiej zrozumieć, jak działa dana aplikacja.

Użytkownicy systemu iOS mogą uzyskać dostęp do nowych  App Clip (klipów aplikacji) za pośrednictwem tagów NFC, kodów QR, banerów aplikacji Safari, hiperłączy w wiadomościach i kart w Mapach. Wszystko, co trzeba zrobić, to dotknąć łącza lub zeskanować ważny kod QR, aby uzyskać dostęp do klipu aplikacji na swoim urządzeniu bez konieczności pobierania i instalowania pełnej wersji aplikacji z App Store’a.

Od dziś programiści mogą generować niestandardowe kody Clip Apps dla swoich aplikacji, co zapewnia „piękny i wyraźny” sposób uzyskiwania dostępu do tych klipów aplikacji poprzez skierowanie aparatu na kod lub nawet przekształcenie go w znacznik NFC.

Korzystanie z App Clips Codes

Łatwo wykrywalny i szybki do uruchomienia w chwili, gdy jest potrzebny, klip aplikacji to niewielka część aplikacji, która umożliwia użytkownikom rozpoczęcie i zakończenie działania w kilka sekund. Chociaż można zaoferować użytkownikom kilka sposobów odkrywania klipu aplikacji, najlepszym sposobem jest użycie kodu App Clip. Piękny wizualnie i odrębny kod klipu aplikacji koduje adres URL i może zawierać tag NFC. Użytkownicy mogą trzymać iPhone’a w pobliżu kodu lub zeskanować go aparatem, aby go otworzyć i szybko wykonać zadanie przed pobraniem aplikacji.

Według Apple’a nowe kody klipów aplikacji można generować w App Store Connect lub za pomocą nowego generatora kodów klipów aplikacji z wiersza poleceń. Oczywiście aplikacja musi obsługiwać klipy aplikacji.

Przykłady App Clip Codes

Możesz teraz wypróbować App Clip na swoim iPhonie lub iPadzie za pomocą kodu wygenerowanego programistę Guilherme’a Rambo. Po prostu otwórz aplikację Aparat na iPhonie i skieruj swoje urządzenie na poniższy kod:

Jak zauważył Rambo, App Clip Code wymaga do działania systemu iOS 14.3 lub iPadOS 14.3.

Dowiedz się więcej o kodach App Clips:

źródło: Apple | 9TO5Mac