Aplikacja TikTok TV dostępna na Samsung Smart TV

Nowa aplikacja TikTok TV została udostępniona na Smart TV firmy Samsung w Wielkiej Brytanii, wkrótce pojawi się w całej Europie.

Aplikacja TikTok na Samsung Smart TV

Serwis społecznościowy TikTok uruchamia aplikację na telewizory Samsung Smart TV w Europie, umożliwiając użytkownikom przewijanie kanałów For You i oglądanie innych filmów z TikToka. Aplikacja TikTok TV jest dostępna w sklepie z aplikacjami firmy Samsung i jest zgodna z modelami telewizorów z 2018 roku i nowszymi. Będzie także preinstalowana na wszystkich nowych telewizorach Samsung. Aplikacja zostanie najpierw udostępniona użytkownikom w Wielkiej Brytanii.

Aplikacja wyświetla filmy z kanału użytkownika na pasku u góry, z widocznymi kategoriami. Zgodnie z komunikatem firmy Samsung użytkownicy mogą polubić, oglądać i komentować popularne filmy oraz blokować lub oznaczać treści, którymi nie są zainteresowani.

Filmy z TikToka będą nadal wyświetlane w pionie na telewizorach, podobnie jak w aplikacji na telefonach. Aplikacja Samsung różni się od aplikacji More on TikTok, którą firma wprowadziła na telewizory Amazon Fire w sierpniu. Aplikacja na Fire TV zawiera wywiady z twórcami i kategorię „To jest TikTok”, aby zwrócić uwagę twórców na platformę.

TikTok twierdzi, że aplikacja Fire jest zasadniczo aplikacją kontenerową z wyselekcjonowaną zawartością, podczas gdy aplikacja na telewizory Samsunga jest bliżej tego, co użytkownicy widzą w aplikacji mobilnej. Żadna z tych apek nie wymaga posiadania konta TikToku, aby przeglądać treści, ale użytkownicy, którzy logują się do aplikacji TikTok na Samsung TV, otrzymają bardziej spersonalizowane treści.

Według firmy analitycznej App Annie, łącząc informacje z urządzeń z systemami iOS i Android, TikTok był najczęściej pobieraną aplikacją w 2020 roku.

źródło: Samsung | TikTok