Jak połączyć AirPods na urządzeniu z Windowsem lub Androidem?

Sprawdź, jak skonfigurować słuchawki AirPods firmy Apple na komputerze z systemem Windows lub telefonem z systemem Android.

Jak połączyć słuchawki AirPods z urządzeniami innych firm z innymi systemami operacyjnymi?

Słuchawki AirPods możesz skonfigurować na iPhonie, iPadzie, Apple Watchu lub komputerze Mac, a także na urządzeniach innych firm z innymi systemami. Równie dobrze możesz je sparować ze smartfonem działającym pod systemem Android albo z komputerem PC z Windowsem. Urządzenie, z którym chcesz połączyć AirPodsy musi mieć włączony Bluetooth. Po sparowaniu bezprzewodowych słuchawek Apple’a z urządzeniem innej firmy możesz tak samo słuchać muzyki lub odbierać połączenia telefoniczne jak na iPhonie.

Słuchawki AirPods mogą służyć jako zestaw słuchawkowy na urządzeniu innej firmy. Jedyne z czego nie można korzystać to Siri, które i tak nie jest dostępne w Polsce.

Pamiętaj, że funkcje słuchawek AirPods mogą być ograniczone w zależności od urządzenia Bluetooth, z którym są połączone.

Jak połączyć słuchawki AirPods z innymi urządzeniami?

Na iPhonie lub iPadzie słuchawki AirPods łączą prosto z urządzeniem – wystarczy otworzyć wieczko i wybrać połącz. Aby skonfigurować słuchawki AirPods na telefonie z Androidem lub komputerem z Windowsem, wystarczy wykonać kilka prostych czynności związanych z parowaniem Bluetooth:

 1. Na urządzeniu innej firmy niż Apple’a, przejdź do ustawień funkcji Bluetooth i upewnij się, że jest ona włączona.
  • Na smartfonie z systemem Android, wybierz:
   UstawieniaPołączeniaBluetooth.
  • Na komputerze z systemem Windows wybierz:
   Ustawienia (skrót klawiszowy: Win+I) ➔ UrządzeniaBluetooth i inne urządzenia. Upewnij się, że Bluetooth jest Włączony.
 2. Otwórz pokrywę etui ładującego słuchawek AirPods. Słuchawki muszą być do niego cały czas włożone.
 3. Naciśnij okrągły przycisk konfiguracji znajdujący się z tyłu etui i przytrzymaj go, aż wskaźnik stanu zacznie migać na biało.
  Przycisk konfiguracji w słuchawkach AirPods firmy Apple
 4. Wybierz słuchawki AirPods z listy urządzeń Bluetooth i połącz z urządzeniem.

W zależności od tego z jakim urządzeniem konfigurowałeś AirPodsy, możesz słuchać muzyki lub rozmawiać i odbierać połączenia telefoniczne.

źródło: Apple