Fitness+ wystartuje 14 grudnia w USA

Apple ogłosiło dziś, że Fitness+, pierwsze doświadczenie fitness oparte na Apple Watchu, zostanie wprowadzone na rynek w poniedziałek 14 grudnia 2020 roku.

Apple Fitness+ (urządzenia)

Zapowiedziana we wrześniu usługa Apple Fitness+ przenosi treningi w stylu studyjnym na iPhone’a, iPada i Apple TV, inteligentnie łącząc dane treningowe z Apple Watcha, aby po raz pierwszy tego rodzaju spersonalizowane i wciągające doświadczenie użytkownicy mogli wykonywać w dowolnym miejscu i czasie. Apple Fitness+ zostanie uruchomiony z 10 najpopularniejszymi rodzajami ćwiczeń, w tym treningiem interwałowym o wysokiej intensywności (HIIT), siłowym, jogą, tańcem, jazdą na rowerze, bieżnią (do biegania i chodzenia), wioślarstwem i uważnym czasem odpoczynku, prowadzonym przez fenomenalny zespół trenerów, których podejście jest przyjazne dla wszystkich. Treningom towarzyszyć będzie inspirująca muzyką autorstwa najlepszych współczesnych artystów, która ma motywować użytkowników.

Integracja z Apple Watchem

Apple Fitness+ dynamicznie integruje osobiste wskaźniki z Apple Watchem, aby inspirować użytkowników, animując je na ekranie w kluczowych momentach treningu, zapewniając wciągające wrażenia, które pomagają użytkownikom zachować motywację. Na przykład, gdy trener każe sprawdzić tętno, wskaźniki tętna są podświetlane. W trudnych momentach odliczanie czasu zaczyna pomagać użytkownikom w dotarciu do ostatniej sekundy, a kiedy zamykają pierścienie Aktywności, na ekranie programu ćwiczeń pojawiają się ekrany sukcesu.

Dla tych, którzy lubią odrobinę rywalizacji, treningi HIIT, bieżnia, jazda na rowerze i wioślarstwo mają opcjonalny pasek spalania, który pokazuje w czasie rzeczywistym, jak wysiłek użytkownika ma się do innych ćwiczących.

Usługa sprawia, że ​​rozpoczęcie treningu jest szybkie i proste dzięki intuicyjnemu filtrowi, który pozwala użytkownikom wybrać trenera, czas, rodzaj treningu i muzykę, aby przejść do następnego treningu w kilka sekund.

Apple Fitness+ (Apple Watch, iPhone)

Istnieje również inteligentny silnik rekomendacji, który uwzględnia treningi zakończone wcześniej w Fitness+, aplikację Apple Watch Workout i ulubione aplikacje fitness innych firm, które integrują się z aplikacją Zdrowie. Fitness+ zaleca treningi, które pasują do tego, co użytkownik już robił, aby mógł od razu zacząć od czegoś znajomego, sugeruje wypróbowanie czegoś nowego, pomaga odkryć nowego trenera lub proponuje trening uzupełniający ich obecną rutynę.

Każdego tygodnia Fitness+ dostarcza nowe treści do wszystkich rodzajów ćwiczeń z różnymi trenerami, czasem i muzyką. Dla tych, którzy dopiero zaczynają, próbują czegoś nowego lub wracają do ćwiczeń, kilku członków zespołu trenerskiego prowadzi treningi Absolute Beginner, które uczą podstaw HIIT, siłowego czy jogi, jako opcję przygotowania do cotygodniowego treningu studyjnego. Treningi wioślarstwa, jazdy na rowerze i na bieżni zawierają również filmy instruktażowe, które pokazują, jak skonfigurować sprzęt oraz wprowadzają odpowiednią formę i technikę.

Apple Fitness+ (iPad)

Dzięki Udostępnianiu aktywności użytkownicy mogą pozwolić znajomym i rodzinie zobaczyć ukończone treningi Fitness+, a treningi mogą być również udostępniane na ulubionych kanałach mediów społecznościowych.

Usługa na razie wystartuje tylko w Stanach Zjednoczonych od poniedziałku 14 grudnia 2020 roku.

źródło: Apple Newsroom