Stadia dostępna od dzisiaj w Polsce

Platforma Stadia z grami w chmurze od Google’a, od dzisiaj dostępna jest także dla polskich użytkowników – rok po premierze.

Stadia (logo)

Platforma Stadia działa w chmurze i pozwala grać w świetne tytuły od ponad roku, ale dopiero dzisiaj trafiła także do użytkowników w Polsce. Usługę Google’a powstała po to, aby ta forma rozrywki była bardziej dostępna niż wcześniej. Żeby pograć, nie potrzebujesz specjalnego sprzętu ani zaproszenia, wystarczą urządzenia, które już masz: laptopy, komputery stacjonarne, kompatybilne telefony i tablety oraz popularne kontrolery do gier. Dodatkowe zakupy sprzętu nie będą konieczne. Nie będziesz też musiał czekać na pobranie czy aktualizację gier, gdyż Stadia zadziała natychmiast. 

W ciągu najbliższych 24 godzin będziesz mógł zarejestrować się na stadia.com i uzyskać dostęp do usługi – wystarczy mieć adres Gmail. Po zarejestrowaniu możesz od razu zagrać online, na przykład w Destiny 2 lub Super Bomberman R za darmo. 

Stadia dostępna jest w 22 krajach, w tym od dzisiaj w Polsce, Austrii, Czechach, Portugalii, Rumunii, Szwajcarii, a także na Węgrzech i na Słowacji. 

Wszyscy nowi użytkownicy mogą również skorzystać z bezpłatnego miesiąca Stadia Pro – subskrypcji premium, która obejmuje mnóstwo darmowych gier. Każdy tytuł, który dodasz do swojego konta na Stadia Pro, będzie dostępny dla Ciebie tak długo, jak pozostaniesz abonentem. Co miesiąc Google udostępnia też kolejne bezpłatne gry. Subskrypcja kosztuje 39,00 zł miesięcznie, a zrezygnować z niej można w dowolnym momencie. 

Gry – Stadia

Jeszcze więcej gier można kupić w sklepie Stadia. Niezależnie od tego, czy czekasz na spacer ulicami Night City w Cyberpunk 2077, czy też marzysz o tym, aby zostać legendarnym wojownikiem Wikingów w Assassin’s Creed Valhalla – każdy znajdzie coś dla siebie. 

źródło: Google Polska