Apple wymieni wadliwe ekrany iPhone’a 11 za darmo

Gigant technologiczny uruchomił nowy program wymiany urządzeń, tym razem bezpłatnie wymieni wadliwe ekrany w iPhone’ach 11.

Program wymiany wadliwych ekranów iPhone 11 (niereagujących na dotyk) - grudzień 2020

Apple twierdzi, że niewielki procent iPhone’ów 11 ma problemy z reakcją na dotyk i wymieni ich wyświetlacze za darmo w ramach nowego programu wymiany. W swoim komunikacie gigant technologiczny przyznaje, że ekrany iPhone’ów 11 wyprodukowanych między listopadem 2019 a majem 2020 roku mogą przestać odpowiadać z powodu problemu z modułem wyświetlacza. Firma Apple nie wyjaśniła, co dokładnie powoduje, że ekran przestaje reagować, ale prosi właścicieli wyświetlaczy, których dotyczy ten problem, o sprawdzenie numeru seryjnego telefonu na stronie pomocy technicznej, aby dowiedzieć się, czy kwalifikują się do bezpłatnej wymiany.

Program obejmuje tylko modele iPhone’a 11 wyprodukowane w tym okresie. Inne modele, w tym iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max, nie są objęte tym programem, czyli ich ten problem nie powinien dotyczyć.

Jak zawsze, właściciele urządzeń, których dotyczy problem, mogą wybrać jedną z trzech dostępnych sposobów naprawy. Mogą znaleźć autoryzowanego dostawcę usług Apple’a, umówić się na wizytę w serwisie lub, jeśli nie mogą wyjść z domu, skontaktować się ze Wsparciem Apple’a i umówić się na wysyłkę za pośrednictwem Centrum napraw Apple.

Osoby, które naprawiały już swoje ekrany iPhone’ów 11 i zapłacili za to, mogą otrzymać zwrot pieniędzy. W tym celu należy skontaktować się z pomocą techniczną firmy.

Więcej informacji znajdziesz na stronach pomocy technicznej.

źródło: Apple