Spotify Wrapped 2020: Sprawdź czego słuchałeś w mijającym roku

Poznaj interesujące statystyki na Spotify Wrapped 2020 i dowiedz się jak zmienił się Twój gust muzyczny w mijającym roku.

Spotify Wrapped 2020 – Twoje podsumowanie roku!

Kończący się rok 2020 był niewątpliwie inny niż lata poprzednie! Fakt, że spędziliśmy go głównie w domach, sprawił, że nasze przyzwyczajenia, również w sposobie słuchania muzyki i podcastów, uległy zmianie.
Po prezentacji wyników Spotify Wrapped 2020, które poznaliśmy wczoraj, okazało się, że bieżący rok ponownie należał do rapu, ale również do wielkich debiutów.

Teraz nadszedł  wyczekiwany moment na sprawdzenie własnych wyników. Już dziś użytkownicy największej platformy streamingowej na świecie mogą poznać swoje spersonalizowane podsumowanie z informacjami o artystach, utworach, gatunkach muzycznych i podcastach, których najczęściej słuchali, a także poznać inne fakty, dzięki nowym ekscytującym funkcjom takim jak:

  • Quizy, która pozwolą użytkownikom Spotify przekonać się czy zgadną, którego podcastu i utworu słuchali w tym roku najczęściej.
  • Historia ulubionej piosenki, umożliwiająca sprawdzenie najważniejszych informacji dotyczących ulubionego utworu, począwszy od jego odkrycia aż po jego setne odtworzenie.

Od dziś w ramach #SpotifyWrapped użytkownicy zyskują również:

  • jeszcze szersze spojrzenie na podcasty – informację których kanałów słuchaliśmy najczęściej i ile minut spędziliśmy na odkrywaniu nowych odcinków;
  • nowe odznaki dla subskrybentów planu Premium, między innymi: Trendsetter – pokazująca, które z naszych playlist zyskały najwięcej nowych obserwatorów oraz Pionier –  prezentująca ilu piosenek słuchaliśmy zanim zyskały 50.000 odtworzeń i stały się popularne;
  • nowe spersonalizowane playlisty, takie jak Twoje ulubione utwory 2020 z piosenkami, które towarzyszyły użytkownikom Spotify w 2020 roku oraz Nie przegap z hitami, które mogliśmy przeoczyć. 

Podsumowanie jest już dostępne dla wszystkich użytkowników platformy w aplikacji mobilnej Spotify na telefonach z systemem iOS i Android.

źródło: Spotify