Radio 357 zacznie nadawać już w grudniu!

Wyczekiwany moment startu drugiej niezależnej stacji założonej przez byłych dziennikarzy Trójki zbliża się wielkimi krokami i ma to nastąpić już w grudniu!

Radio 357 (logo)

Choć nie znamy jeszcze oficjalnej daty startu regularnego nadawania internetowego Radia 357, to twórcy projektu zapowiadają ten wielki moment jeszcze na grudzień. Radio 357 (R357) to druga stacja po Radiu Nowy Świat (RNŚ), którą stworzyli byli dziennikarze Programu Trzeciego Polskiego Radia po głośnej aferze z Listą Przebojów Programu Trzeciego w maju tego roku. Po raz pierwszy o starcie nowego projektu usłyszeliśmy na początku października 2020 roku i niespełna dwa miesiące później stacja jest niemal gotowa do nadawania w internecie.

Podobnie jak RNŚ, nowe Radio 357 jest współfinansowane z doobrowolnych zbiórek internautów w serwisie Patronite. Obecnie stacja ma prawie 15 tys. patronów, którzy przekazują miesięcznie datki w wysokości ponad 356 tys. zł – łącznie do tej pory zebrano ponad 680 tys. zł. W każdej chwili możesz dołączyć do tego zaszczytnego grona.

W Radiu 357 pojawią się kultowe audycje autorskie byłych dziennikarzy Trójki, takie jak Top Wszech Czasów, świąteczna licytacja Styczkowskiego, świąteczny karp, który jest właśnie nagrywany oraz LP357 prowadzona przez Marka Niedźwieckiego. Będzie też poranek z Marcinem Łukawskim, południe z Kubą Strzyczkowskim, popołudniowe audycje i wieczorna publicystyka. Będą audycje Marka Niedźwieckiego i muzyka Piotra Stelmacha. Katarzyna Borowiecka znowu opowie o filmach, Tomek Michniewicz zabierze nas w podróże, a Piotr Kaczkowski przeliczy płyty. Będzie też Piotr Stelmach, Michał Olszański, Marta Malinowska i inni.

Wstępna ramówka Radia 357 – znamy już cały piątek!

Dzisiaj R357 ujawniło na prywatnej grupie dostępnej tylko dla patronów (pozdrawiamy!) jeden pełny dzień z ramówki Radia 357 – wiemy już jakie audycje będzie można słuchać w piątki!

  • 6:30-10:00 Piątkowy poranek rozpocznie się niezobowiązującej formie – jest to ukłon w stronę tych, którzy swój czas chcą dzielić między Radio 357 i RNŚ. W tym czasie Wojciech Mann prowadzi swój poranek w RNŚ.
  • 10:00-12:00 audycja Tomka Michniewicza o tematach globalno-lokalnych, podróżach, środowisku, klimacie i odmiennych codziennościach pod różnymi szerokościami geograficznymi.
  • 12:00-13:00 Michał Olszański i jego wywiady z gośćmi.
  • 13:00-14:00 Nowe brzmienia – Marta Malinowska wprowadzi nas w świat nowych dźwięków, którymi rozbrzmiewają ulice miast. Od dominujących wątków muzycznych i hip-hopu, przez kwestie popkulturowe, po aspekty społeczne. 
  • 14:00-16:00 Katarzyna Borowiecka zabierze nas w stronę filmów, seriali oraz wszelkiego dobrodziejstwa serwisów streamingowych i VOD.
  • 16:00-19:00 Trzygodzinne popołudnie z Kubą Strzyczkowskim – w formule znanej i bez większych zaskoczeń.
  • 19:00-22:00 „Lista Piosenek 357” (LP357) – audycja, w której usłyszymy najlepsze nagrania prezentowane przez dziennikarzy muzycznych R357 przez cały tydzień. Jest to forma przejściowa, ponieważ po opracowaniu systemu do głosowania, będziemy mogli cieszyć się uwielbianą listą przebojów prowadzoną przez Marka Niedźwieckiego.
  • 22:00-24:00 Młoda Muzyka – Piotr Stelmach i jego muzyczne odkrycia. Niemal wyłącznie debiuty, underground, świeże nagrania i offowe spojrzenie na muzykę. Platforma dla młodych, zdolnych i mających coś ciekawego do powiedzenia.
Wstępna ramówka Radia 357 (z 2 grudnia 2020 roku)
Wstępna ramówka Radia 357 (z 2 grudnia 2020 roku)

Ramówka na piątek została już ujawniona w całości, ponieważ ma formułę tradycyjnego radia FM. Poniedziałek czy środa będą już mniej przypominać tradycyjne radio, ale o tym dowiemy się już wkrótce!

Jak już słuchać audycji Radia 357?

Radio 357 nie nadaje jeszcze regularnie. Audycje pojawiają się przedpremierowo w serwisie Open.FM dzięki uprzejmości Wirtualnej Polski.

Kanału Radio 357 Przedpremierowo w serwisie Open.FM można słuchać dwie godziny przed planowaną audycją oraz godzinę po jej zakończeniu.

Regularne ma się rozpocząć już w grudniu. Trzymamy kciuki za powodzenie projektu i już nie możemy się doczekać!

źródło: Radio 357