OPPO wprowadzi na rynek urządzenia z Qualcomm Snapdragon 888 (5G)

OPPO, jako jeden z pierwszych producentów, wprowadzi na rynek urządzenia z procesorem Qualcomm Snapdragon 888, wspierającym standard 5G.

Qualcomm Snapdragon 888 (5G)

Podczas tegorocznej edycji konferencji technologicznej Snapdragon Tech Summit Digital 2020 OPPO poinformowało o zaplanowanym w pierwszym kwartale 2021 r. wprowadzeniu na rynek kolejnej serii urządzeń z serii Find X. Będzie to jedna z pierwszych linii smartfonów 5G wyposażonych we flagowe procesory Qualcomm Snapdragon 888. Producent będzie także ściśle współpracować z Qualcomm Technologies i innymi wiodącymi partnerami technologicznymi z całego świata, aby dynamicznie wdrażać sieć 5G na globalną skalę, zapewniając tym samym coraz bardziej odczuwalne korzyści użytkownikom.

Sprawdź także: 3 nowe koncepty zintegrowanej przyszłości od OPPO

Topowy procesor, najwyższa funkcjonalność

Wiodąca na rynku mobilna platforma 5G Snapdragon 888 została opracowana przy zastosowaniu technologii 5nm i wyposażona w modem Qualcomm Snapdragon X60 5G. Dzięki temu gwarantuje lepsze parametry ogólne działania oraz wprowadza dalsze udoskonalenia w zakresie łączności 5G, obrazowania, AI i gamingu, z których czerpać będą mogli użytkownicy urządzeń z kolejnej flagowej serii Find X 5G OPPO. Co więcej, całość wspierać będzie stworzony przez OPPO kompleksowy system zarządzania kolorami, który został zaprezentowany podczas niedawnych OPPO INNO DAY 2020. To dzięki niemu nowa flagowa seria o poziom wyżej przesuwa granicę perfekcji w obszarze jakości wyświetlania i barw. Wszystkie te funkcje stawiają smartfony z serii Find X wśród najbardziej wyczekiwanych premier flagowych modeli 5G w 2021 r.

OPPO od lat buduje silną pozycję jako rozwijające i promujące technologię 5G. W tym czasie marka wprowadziła na rynek szereg produktów wykorzystujących platformy mobilne Snapdragon 5G. Przykładowo model OPPO Reno 5G z procesorem Snapdragon 855, który zadebiutował w Europie w 2019 r., był pierwszym komercyjnie dostępnym smartfonem z 5G dostępnym w tej części świata.  W czerwcu tego samego roku, razem z firmami Qualcomm Technologies i Ericsson, OPPO otrzymało nagrodę „Best 5G Network Development in Europe”. W tym roku OPPO wprowadziło na rynek urządzenia umożliwiające łączność 5G  z serii Find X2 oraz Reno3 i Reno4, wszystkie bazujące na platformie mobilnej Snapdragon. Co więcej, obecnie marki OPPO i Qualcomm Technologies rozszerzyły swoją działalność na obszar sprzętu 5G CPE i smartwatchy, oferując szereg inteligentnych produktów zasilanych układami spod znaku Snapdragon.

W myśl hasła „Technology for Mankind, Kindness to the World”OPPO łączy siły z Qualcommem, by skuteczniej badać potencjał 5G

Współpraca OPPO i Qualcomm Technologies w obszarze 5G znacznie wykracza poza tworzenie nowych produktów. Aby przyspieszyć proces komercjalizacji sieci 5G na światowych rynkach, obaj producenci niejednokrotnie podejmowali wspólne działania, testując programy 5G przy współpracy z kluczowymi globalnymi operatorami sieci. Na przykład w grudniu 2019 r. zespołowy projekt firm Ericsson, Qualcomm Technologies, Swisscom, Telstra i OPPO zaowocował nawiązaniem pierwszego w historii połączenia opartego o technologię DSS (tak kluczową dla działania sieci 5G, m.in., w Polsce). W lipcu OPPO wzięło zaś udział w procesie wdrażania pierwszej samodzielnej sieci 5G (SA) na terenie Wielkiej Brytanii – razem z Qualcomm Technologies, Vodafone i Ericssonem.

Jak dotąd OPPO prowadziło działania łącznie z 70 operatorami sieci mobilnych z całego świata, z czego 40 dostawców współpracuje z marką w zakresie zwiększania dostępności usług 5G. Te wspólne przedsięwzięcia zaowocowały rozwojem na lokalnych rynkach, m.in. w Europie, Japonii i Ameryce Łacińskiej.

Po wprowadzeniu nowej serii OPPO planuje dalsze działania w myśl przyjętej zasady „Technology for Mankind, Kindness to the World” oraz aktywne zaangażowanie we współpracę z partnerami. Rozwijając się wspólnie z wiodącymi graczami, takimi jak Qualcomm Technologies, firma chce proponować użytkownikom kolejne rozwiązania technologiczne.

źródło: OPPO