Wystartował ZEN – fintechowe narzędzie zakupowe

Kierowany przez Dawida Rożka polski startup ZEN udostępnia swoją ofertę w 32 krajach i ma ambicję stać się znaczącym graczem w Europie.

Polski fintech ZEN

Zapowiedziany rok temu polski fintech ZEN ogłosił dzisiaj swój oficjalny debiut na rynku. Oferta ZEN dla konsumentów, oprócz rachunku wielowalutowego z kartą Mastercard, obejmuje m.in. automatyczne przedłużenie o rok gwarancji producenta, atrakcyjny cashback i brak prowizji za przewalutowanie. Przedsiębiorcy korzystają natomiast z braku chargebacków, zaś płatności od klientów spływają do nich natychmiast po zapłacie – to rzadko spotykane rozwiązanie zdecydowanie ułatwia płynność finansową.

Oferta ZEN jest dostępna za pośrednictwem aplikacji mobilnej i serwisu transakcyjnego online, w przejrzystym modelu abonamentowym, z bezpłatnym miesięcznym okresem próbnym. Założeniem ZEN jest zapewnienie konsumentom i przedsiębiorcom spokoju ducha w zarządzaniu ich pieniędzmi i transakcjami zakupowymi. Dzięki wyjątkowym korzyściom i kompleksowej ochronie to fintechowe narzędzie doskonale sprawdzi się przy zakupach, nie tylko w e-commerce, nie tylko w Polsce. Firma wprowadza swoją ofertę jednocześnie w 32 krajach Europy, zapewniając na początek obsługę w dwóch językach: polskim i angielskim.

Wyjątkowe korzyści i dodatkowa ochrona

Kupujący online, jak i offline, mogą korzystać z szeregu benefitów przygotowanych dla nich przez ZEN. Jednym z nich jest ochrona zakupów w ramach pakietu ZEN Care. W razie konieczności złożenia reklamacji u sprzedawcy, ZEN zapewnia kompleksowe wsparcie, przejmując całą procedurę na siebie. Dzięki temu pieniądze użytkownika wrócą na konto w maksymalnie krótkim czasie. Klienci ZEN automatycznie otrzymują też przedłużenie o rok gwarancji producenta na zakupione produkty. 

Zakupy z ZEN to również oszczędności. Dzięki ofercie cashback, natychmiastowy zwrot na konto konsumenta nawet do 15% wartości zakupów jest dostępny w ponad 100 sklepach współpracujących z ZEN, takich jak m.in. AliExpress, Booking.com, Allegro, Media Markt czy RTV Euro AGD. Aby z niego skorzystać, należy użyć specjalnie wygenerowanego linku i opłacić zakupy kartą ZEN. Innym źródłem oszczędności są karta Mastercard i wielowalutowe konto ZEN gwarantujące klientom brak prowizji za przewalutowanie, np. podczas zakupów w zagranicznych sklepach internetowych czy przy wypłatach z bankomatów na całym świecie. Dzięki takim korzyściom użytkownikom może szybko zwrócić się koszt miesięcznego abonamentu.

ZEN wyróżnia prosty, jeden z najszybszych na rynku i całkowicie zdalny proces zakładania konta. Po podaniu swoich danych osobowych i korespondencyjnych, należy wybrać jeden z kilku abonamentów, a następnie potwierdzić swoją tożsamość poprzez przesłanie zdjęcia dowodu osobistego oraz twarzy użytkownika.

Natychmiastowe płatności i brak chargebacku dla przedsiębiorców

Oferta ZEN dla klientów biznesowych integruje konto firmowe oraz platformę płatności online, co jest rozwiązaniem wyjątkowym w skali świata. Dzięki połączeniu tych dwóch elementów przedsiębiorcy sprzedający online nie muszą korzystać z będącego branżowym standardem konta technicznego i otrzymują płatności od swoich klientów od razu po zapłacie. Platforma ZEN obsługuje też szeroki wachlarz różnych form płatności online, zapewniając konsumentom wybór i poprawiając konwersję.

Przedsiębiorcy, zarówno ci sprzedający online, jak i offline, mogą korzystać z dodatkowej ochrony dzięki brakowi reklamacji typu chargeback ze strony klientów. Standardowo w przypadku transakcji kartowych konsumenci mogą składać je u wydawcy karty, co może generować koszty po stronie sprzedawcy, ale nie dotyczy to klientów biznesowych ZEN, ponieważ fintech w całości przejmuje na siebie skutki takiej reklamacji.

Aplikacja mobilna ZEN

Oprócz wymienionych korzyści, przedsiębiorcy mogą też korzystać z wszelkich zalet oferty dla konsumentów.

Abonament do wyboru

Swoje usługi ZEN oferuje w ramach kilku planów abonamentowych.

  • Klientom indywidualnym udostępniono dwa plany (miesięczny abonament w cenie 0,99 € lub 4,99 €), w skład których wchodzą karty ZEN, konto obsługujące 30 walut oraz pakiet ZEN Care.
  • Klienci biznesowi mogą wybrać jeden z czterech planów (w cenie od 9,99 € do 499,99 € za miesiąc), dopasowany do obrotów firmy czy potrzeby częstych rozliczeń walutowych.
  • Od każdego użytkownika ZEN pobiera miesięczną opłatę abonamentową w modelu subskrypcji, z możliwością rezygnacji w dowolnej chwili. Każdy plan abonamentowy posiada limity, w ramach których ZEN nie pobiera opłat za korzystanie ze wszystkich funkcjonalności serwisu.  

ZEN dzięki prostocie i cyfrowym technologiom

ZEN zapewnia doskonałe doświadczenie użytkownika dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii oraz przyjaznemu panelowi użytkownika. Obejmuje to intuicyjną obsługę maksymalnie uproszczonego serwisu transakcyjnego i wygodną obsługę klienta z wykorzystaniem kanałów elektronicznych. Cyfrowe innowacje dostępne dla klientów ZEN to m.in. płatności Apple Pay i  Google Pay, wirtualne karty płatnicze Mastercard czy aplikacja mobilna. Dzięki przejrzystej ofercie oraz minimalistycznemu interfejsowi użytkownika ZEN wprowadza porządek w finansach i pomaga nad nimi zapanować.

ZEN to akronim ‘zero effort non-bank’, a jednocześnie nawiązanie do stanu, w którym nasz klient może mieć poczucie spokoju, bezpieczeństwa i kontroli nad swoimi pieniędzmi oraz transakcjami zakupowymi. Stworzyliśmy pakiet rozwiązań, który obejmuje niedostępne nigdzie indziej korzyści oraz kompleksową ochronę, a to wszystko z zapewnieniem niskich kosztów i doskonałego doświadczenia użytkownika. Wierzę, że z taką propozycją możemy śmiało konkurować, nie tylko w Polsce, ale też na rynkach europejskich – mówi Dawid Rożek, założyciel ZEN.

Partnerem strategicznym ZEN jest Mastercard. Firma współpracuje z fintechem nie tylko w obszarze płatności, ale także zapewnia kompleksowe wsparcie, obejmujące technologiczny i biznesowy know-how, wsparcie ekspertów w zakresie rozwoju produktu i marketingu, jak również dostęp do partnerów Mastercard w Polsce i za granicą.

Aplikacja mobilna ZEN.COM – Spokój zakupów. Harmonia pieniędzy.

Z kontem ZEN wyeliminujesz chaos w swoich osobistych finansach i całkowicie zapanujesz nad swoimi zakupami i płatnościami. ZEN po prostu ułatwi Ci życie – nie będziesz sobie więcej zaprzątać głowy problemami związanymi z przetwarzaniem płatności internetowych w różnych walutach albo obsługą zwrotów. Dzięki ZEN poradzisz sobie z tym sprawnie i bez irytacji.

Zamówiony towar okazał się uszkodzony albo wadliwy? ZEN Care umożliwi Ci złożenie wniosku o zwrot pieniędzy i szybko otrzymasz środki z powrotem przelewem na własne konto.

  • Natychmiastowy zwrot części kosztów – otrzymasz z powrotem do 14% wydatków kupując u partnerów ZEN – po płatności kartą ZEN Mastercard® odkryjesz, że saldo na Twoim koncie przyjemnie urosło.
  • Zakupy ZEN z Mastercard – dzięki ZEN obsłużysz swoje internetowe płatności i finanse za pomocą kart fizycznych i wirtualnych.
  • Zakupy internetowe bez dodatkowych kosztów – zakupy w Internecie nie będą już pociągały za sobą wysokich opłat transakcyjnych tylko dlatego, że nie używa się lokalnej waluty. ZEN sprawi, że cena, którą widzisz, będzie ceną, którą zapłacisz. Konto ZEN gwarantuje także bezpłatne wypłaty z bankomatu w różnych walutach.
  • Jedno konto, wiele walut – możesz korzystać z ZEN wyłącznie na swoim urządzeniu przenośnym. Posiada własny numer IBAN, dzięki czemu jest w stanie zastąpić zwykłe konto bankowe. Przechowuj więc na nim różne waluty i korzystaj z nich do woli, całkowicie za darmo.

Aplikację można pobrać już na urządzenia z systemem Android, na iOS-a powinna pojawić się już wkrótce:

źródło: ZEN