Jak naprawić błąd instalacji macOS Big Sur na starszych MacBookach Pro?

Firma Apple udostępniła rozwiązanie problemów związanych z instalacją systemu operacyjnego macOS Big Sur na starszych MacBookach.

macOS Big Sur (screen)

System operacyjny macOS Big Sur to najnowsze oprogramowanie Apple’a dla komputerów Mac, które jest dostępne do pobrania już od ponad tygodnia. Ponieważ niektórzy użytkownicy zgłaszali problemy podczas próby zaktualizowania swojego 13-calowego notebooka MacBook Pro z końca 2013 roku lub z połowy 2014 roku do wersji Big Sur, firma Apple zaproponowała rozwiązanie dla starszych komputerów MacBook Pro.

Jak wspomniano w dokumencie pomocy, próba zainstalowania systemu macOS Big Sur na 13-calowych modelach MacBooka Pro wprowadzonych w 2013 i 2014 roku może spowodować błędy instalacji. Na przykład możesz zobaczyć komunikat ostrzegający, że nie można zainstalować Big Sur na tym komputerze. Komputer Mac może wykazywać inne objawy, w tym uruchamianie z pustym ekranem lub niepowodzenie uruchamiania.

Jak naprawić błędy instalacji systemu macOS Big Sur?

Aby spróbować rozwiązać problem, naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania komputera Mac przez co najmniej 10 sekund, a następnie zwolnij przycisk. Jeśli komputer jest włączony, powinien się wyłączyć. Gdy komputer Mac jest wyłączony, odłącz wszystkie urządzenia zewnętrzne od komputera, w tym wyświetlacze i akcesoria USB, a następnie wyjmij kartę włożoną do gniazda kart SDXC, a następnie włącz komputer Mac.

Jeśli problem nie ustąpi, Apple zaleca dodatkowe kroki rozwiązywania problemów, takie jak resetowanie pamięci NVRAM lub PRAM lub kontrolera SMC, jeśli notebook Mac ma niewymienną baterię.

Artykuł pomocy technicznej zostanie zaktualizowany, gdy będzie dostępnych więcej informacji. Może to oznaczać, że przyszła aktualizacja Big Sur może zawierać poprawkę dla tych irytujących błędów instalacji.

źródło: Apple Support