Apple ogłasza zwycięzców 2. dorocznej nagrody Apple Music Awards 2020

Drugie doroczne Apple Music Awards 2020 trafiają do Lila Baby’ego, Megan Thee Stallion, Taylor Swift i Roddy’ego Ricchiego.

Apple Music Awards 2020

Nagrody Apple Music Awards 2020 zostały przyznane artystom, którzy byli najczęściej streamowani w usłudze Apple Music, a także za utwory wybrane przez redaktorów i słuchaczy. Hip-hopowe odkrycie Lil Baby został uznany za światowego artystę roku przez zespół redakcyjny Apple Music. Artysta zebrał miliardy głosów na szczytach list przebojów ze swojego albumu „My Turn”. Megan Thee Stallion, której współpraca z Cardi B i Beyonce przyniosła 300 milionów odtworzeń na całym świecie, została uznana za przełomową artystkę roku, a Taylor Swift – autorką tekstów roku. Obie nagrody przyznała redakcja Apple Music.

„The Box” Roddy’ego Riccha został uznany za najlepszą piosenkę roku z 460 milionami odsłuchaniami w Apple Music na całym świecie. Apple powiedziało, że chwytliwy singiel znajdował się na szczycie list przebojów przez więcej tygodni niż jakakolwiek inna piosenka w 2020 roku. Album Riccha „Please Excuse Me for Being Antisocial” znalazł się na szczycie albumów roku, a utwory od czasu wydania na całym świecie uzyskały 1,5 miliarda odtworzeń w Apple Music.

Apple Music Awards to okazja, aby wyróżnić i uhonorować niesamowitych artystów, którzy zdaniem Apple’a wywarli ogromny wpływ na świat i użytkowników usługi – zainspirowali ich, a także pomogli w tym roku poczuć więź poprzez muzykę.

Apple będzie gospodarzem trwającej przez tydzień uroczystości Apple Music Awards, która rozpocznie się 14 grudnia i obejmuje specjalne występy, wydarzenia dla fanów, wywiady i nie tylko. Firma planuje transmitować uroczystości w Apple Music, Apple Music TV i za pośrednictwem aplikacji Apple TV.

Lil Baby, Megan Thee Stallion, Taylor Swift i Roddy Ricch otrzymali fizyczne nagrody – krzemową płytę umieszczoną między taflą szkła a korpusem z anodyzowanego aluminium. Mówi się, że trofeum reprezentuje „niezwykły kunszt związany z tworzeniem muzyki”.

źródło: Apple Newsroom