„Erotica 2022” od 25 listopada na Netfliksie

Netflix udostępnił oficjalny zwiastun polskiej antologii „Erotica 2022”, która zadebiutuje w serwise 25 listopada 2020 roku.

Erotica 2022 (Netflix, 2020)

Zapowiedziana w czerwcu tego roku antologia Erotica 2022 to powiązane historie o kobietach, które próbują się odnaleźć w dystopijnej przyszłości — świecie seksu jako obowiązku, emocjonalnej represji i patriarchalnej dominacji. Po wydaniu polskich produkcji 1983 i W głębi lasu, serwis Netflix zapowiedział kolejne — Sexify i Erotica 2022. Ten ostatni doczekał się właśnie oficjalnego zwiastuna i daty premiery.

W filmie przedstawiono pięć dystopijnych historii o Polkach — choć opowieści nie rozgrywają się w prawdziwym świecie, to doskonale nawiązują do problemów współczesnych kobiet. W alternatywnej rzeczywistości kobiety wykorzystuje się jako chodzące inkubatory, niczym w Opowieści podręcznej, a erotyzm to temat tabu.

W czasach, w których kobiety są produktami, macierzyństwo jest obowiązkiem, a seksualność jest represjonowana, pięć bohaterek zmierzy się ze środowiskiem pełnym absurdów i chorych konfrontacji, brakiem prawdziwych emocji i samotnością. Świat przedstawiony w filmie nie jest prawdziwy, lecz bardzo wiarygodny.

Autorki antologii zabierają na zaledwie dwa lata w przyszłość. Każda z historii została wyreżyserowana przez kobiety-reżyserki: Kasię Adamik, Olgę Chajdas, Annę Jadowską, Kasia Adamik, Annę Kazejak i Jagodę Szelc. W projekcie uczestniczyły także znane polskie pisarki, które współtworzyły tę futurystyczną wizję losu polskich kobiet. Wśród autorek znalazły się: noblistka Olga Tokarczuk, Joanna Bator i Gaja Grzegorzewska.

Obejrzyj pierwszy zwiastun Eroticy 2022:

W Eroticy 2022 wystąpili między innymi Agata Buzek, Małgorzata Bela (widzimy je w zwiastunie) oraz Agnieszka Żulewska, Julian Świeżewski, Andrzej Konopka, Sebastian Stankiewicz, Monika Pikuła i Sara Celler-Jezierska.

Antologia Erotica 2022 zadebiutuje w serwisie Netflix już 25 listopada 2020 roku.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: Netflix