Aplikacja Apple TV dostępna na PS4 i PS5

Od dzisiaj właściciele konsol PlayStation 4 oraz 5 mogą oglądać filmy i seriale z serwisu Apple TV+ na swoich urządzeniach.

Apple TV app (PlayStation Store)

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, aplikacja Apple TV+ dostępna jest do zainstalowania także na konsolach od Sony. PlayStation 5 jest od dziś dostępne na pierwszych rynkach, i zgodnie z obietnicą, na nowej konsoli dostępna jest aplikacja Apple TV+. Dobrą wiadomością jest także to, że właściciele PS4 również mogą zainstalować aplikację na swoich sprzętach. W Polsce premiera PS5 zapowiedziana została na 19 listopada 2020 r. Głównym celem aplikacji jest oczywiście popularyzacja usługi Apple TV+ i produkcji oryginalnych takich jak The Morning Show czy Mythic Quest: Raven’s Banquet.

Jest to jednak również alternatywna usługa do kupowania i wypożyczania pojedynczych filmów i programów telewizyjnych. Aplikacja umożliwia także subskrybowanie „kanałów” strumieniowych w USA, takich jak Acorn TV i Mubi.

PS4 i PS5 to główne rozszerzenie dla usługi firmy Apple. Platforma strumieniowego przesyłania jest teraz dostępna na wielu różnych urządzeniach, w tym na wybranych telewizorach Samsung i LG, większości odtwarzaczy Roku i Amazon Fire TV oraz oczywiście na sprzęcie Apple’a, w tym na iPhonie, iPadzie, Macu i Apple TV.

Ten wybór jest jednak nadal mały w porównaniu z wieloma innymi usługami przesyłania strumieniowego, takimi jak Netflix i Amazon Prime Video (Xbox? Android TV? Google TV?).

Sony sprzedało ponad 110 milionów konsol PlayStation 4, co oznacza, że ​​usługa Apple TV powinna być teraz dostępna dla sporej grupy nowych użytkowników.Jest to szczególnie ważne, jeśli firma chce, aby więcej osób wypróbowało pakiety Apple One, z których wszystkie obejmują subskrypcję Apple TV+.

źródło: Sony | Apple | @SigJudge