Weź udział w X-FEST – 10 listopada startuje święto gamingu

Już we wtorek 10 listopada 2020 roku – wraz z premierą Xbox Series X|S rozpocznie się nowa era gamingu – startuje X-FEST.

X-FEST 2020 (Xbox, 10 listopada 2020 roku)

Tego dnia również rozpocznie się X-FEST – jedyne w swoim rodzaju dziesięciodniowe wirtualne święto, stworzone z myślą o polskiej społeczności gamingowej. Wydarzenie wypełnione będzie po brzegi tym, co najlepsze: gameplay’ami najnowszych tytułów, historiami legendarnych serii czy wywiadami z twórcami gier oraz czołowymi polskimi YouTuberami. A to tylko początek atrakcji! Przygotuj się na jazdę trzymanki. Ta rekomendacja to nie przesada, ponieważ od jutra nic już nie będzie takie samo.

Na półki sklepowe trafią Xbox Series X oraz S, a gracze na całym świecie rozpoczną przygodę z nowym wymiarem gamingu. By uczcić to wydarzenie Microsoft przygotował prawdziwe Dionizje społeczności graczy: X-FEST. 

Każdego dnia, między 10 a 19 listopada od godz. 18.00 na kanale YouTube Xbox Polska startować będzie stream, na którym obejrzeć będzie można wywiady z deweloperami gier, jak People Can Fly czy 11 BIT STUDIO, poznać historie cenionych tytułów, m.in.: Wiedźmina, Minecrafta czy Forzy Horizon, czy spotkać się na ekranie z takimi znamienitościami polskiego YouTube’a, jak Rezigiusz, Poczyciwy Krzychu, Murcix, Jacob czy Wrapster. Co zaprezentują twórcy? To pozostaje jeszcze słodką tajemnicą… STAY TUNED. 

Finałem każdego dnia X-FESTu będzie prezentacja gameplaya w najlepsze i najnowsze tytuły, m.in.: Watch Dogs: Legion, Assassin’s Creed Valhalla, DIRT 5, Gears Tactics czy Destiny 2: Beoynd Light. 

Zgarnij swojego Xbox Series X i nie tylko 

Widzowie X-FESTu będą mogli zmierzyć się w konkursie o konsolę nowej generacji Xbox Series X. Każdego dnia w losowym momencie w trakcie transmisji na ekranie pojawi się easter egg: animowany pad do Xboxa. Zadaniem uczestników będzie wykonanie zrzutu z ekranu tego momentu i przesłanie go na adres: xfest@gethero.pl oraz uzasadnienie dlaczego to oni powinni otrzymać ów sprzęt. Warto wykazać się kreatywnością, ponieważ wyróżniające się odpowiedzi zostaną nagrodzone dodatkowymi nagrodami od CD PROJEKT RED GEAR, Ubisoft, Koch Media, Bungie.   

Ponadto, codziennie, przez 10 dni trwania wydarzenia, na czacie streamu na YouTube w losowym momencie zadane zostanie pytanie konkursowe, w którym do wygrania jest trzymiesięczny dostęp do Xbox Games Pass Ultimate.

Z kolei dla fanów motoryzacji czeka 7 dni intensywnej jazdy w turnieju Forza Motorsport 7, gdzie do wygrania będą subskrypcje Xbox Games Pass Ultimate – 12, 6 i 3 miesięczne, odpowiednio za 1,2 i 3 miejsce. Turniej odbędzie się miedzy 10 a 17 listopada. Jego pierwsza faza, konkurs czasów, potrwa do 15.11 i wyłoni czterech finalistów 2 etapu. Więcej szczegółów na temat wyzwania znaleźć można na fanpage’u FB Xbox Polska

Nie tylko gry 

Jak wiadomo, nie tylko rozgrywką gracz żyje. Każdego dnia festiwalu Anita Deer Sarna z Nerds’ Kitchen zaprezentuje przepisy kulinarne inspirowane gorącymi (nomen omen) tytułami – by wymienić zaledwie kilka: Cyberpunk 2077, Assasin’s Creed: Valhalla, Medium czy Halo Infinite.  

Na uczestników eventu czekać będą również rozmowy z redaktorami topowych serwisów technologicznych i gamingowych w kraju. Marcin Kosman przedstawi fenomen polskich tytułów, udowadniając, że nie tylko Wiedźminem Polska stoi.

Zespół Spider’s Web zaprezentuje najciekawsze jego zdaniem premiery tego sezonu. Z koli redaktorzy Gier Online opowiedzą o specyfice pracy polegającej na… graniu w gry (24h/7).

Uczestnicy X-FESTu mogą spodziewać się także porad nt. wyboru odpowiedniego telewizora pod kątem gier od HDTV Polska, zaś redakcja Antyweb opowie o kierunkach rozwoju gamingu z technologicznego punktu widzenia.

źródło: Xbox | Microsoft