Aktualizacje watchOS 7.1 i tvOS 14.2 także dostępne

Apple wydało uaktualnienia systemu watchOS 7.1 z poprawkami błędów i rozszerzoną obsługą EKG a także tvOS 14.2.

watchOS 7.1 update

Firma Apple udostępniło dzisiaj dla wszystkich, oprócz uaktualnień mobilnych systemów operacyjnych iOS 14.2 i iPadOS 14.2, także system watchOS 7.1 dla zegarków Apple Watch oraz tvOS 14.2 dla urządzeń Apple TV. Są to stosunkowo niewielkie aktualizacje, jednak nowe oprogramowanie zawiera kilka nowych funkcji dla użytkowników. Nowy watchOS 7.1 obejmuje rozszerzoną dostępność aplikacji EKG w dodatkowych krajach oraz więcej funkcji związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym.

Aby zaktualizować zegarek upewnij się, że Apple Watch jest podłączony i znajduje się w zasięgu iPhone’a. Dodatkowo smartwatch musi być podłączony do ładowarki i mieć co najmniej 50% baterii. Otwórz aplikację Watch na swoim iPhonie, następnie otwórz OgólneUaktualnienia i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Ta aktualizacja dodaje także możliwość otrzymywania powiadomień, gdy poziom dźwięku w słuchawkach może być zbyt głośny i udostępnia aplikację EKG i powiadomienia o nieregularnym rytmie serca użytkownikom mieszkającym w Republice Korei i Rosji.

Pełna lista zmian w systemie watchOS 7.1

  • Dodaje możliwość wysyłania powiadomień o poziomie dźwięku w słuchawkach, który może mieć wpływ na Twój słuch.
  • Rozszerza dostępność aplikacji EKG (Apple Watch Series 4 lub nowszy) na Koreę Południową i Rosję.
  • Rozszerza dostępność powiadomień o arytmii na Koreę Południową i Rosję.
  • Rozwiązuje problem, który uniemożliwiał części użytkowników odblokowywanie Maca przy użyciu Apple Watch.
  • Usuwa problem, przez który uniesienie nadgarstka mogło nie budzić ekranu Apple Watch Series 6 części użytkowników.

Uaktualnienie watchOS 7.1 zawiera nowe funkcje, udoskonalenia i poprawki błędów.

watchOS 7.1 (OTA, screen)

Aktualizacja tvOS 14.2

Apple nie zapomniało też o urządzeniach Apple TV. Najnowsza aktualizacja przeznaczona dla Apple TV czwartej i piątej generacji jest także dostępna do pobrania.

Aby zaktualizować tvOS 14.2, otwórz aplikację UstawieniaSystem Uaktualnienia i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Jeśli masz włączone aktualizacje automatyczne, Apple TV automatycznie pobierze i zainstaluje nowe oprogramowanie w ciągu nocy.

W wersji systemu tvOS 14.2 nie odkryto żadnych istotnych nowych funkcji widocznych dla użytkowników, a Apple nie podaje oficjalnej listy zmian.

źródło: Apple